Motorola Moto G – pokrywy na tył

Motorola aktualizuje Moto G, Moto E i Moto X do Android 4.4.3 KitKat

Motorola okazuje się pierwszym producentem, który aktualizuje swoje smartfony do najnowszej odsłony Androida, 4.4.3 KitKat (nie licząc oczywiście sprzętów z linii Nexus i edycji Google Play). Wydana zaledwie wczoraj wersja 4.4.3, już dzisiaj pojawia się na trzech smartfonach Motki – modelach Moto G, Moto E oraz Moto X.

Motorola Moto G - pokrywy na tył

Motorola Moto G

Z pierwszych informacji wynika niestety, że póki co nowym firmware mogą się cieszyć wyłącznie posiadacze Moto X z sieci T-Mobile, Moto G kupionych w USA i Brazylii (wliczając w to Moto G 4G LTE) oraz osoby, które kupiły Moto E w USA. Reszta świata, w tym i Polska – będzie musiała na swoją kolej poczekać jeszcze trochę. Motorola niestety nie ujawnia, kiedy konkretnie wersja 4.4.3 KitKat popłynie do Europy.

Nowy firmware przynosi do wspomnianych wcześniej smartfonów łatki bezpieczeństwa, poprawki błędów oraz nową aplikację Telefon, ze zmienionymi kolorami i przeprojektowanym panelem szybkiego wybierania.

Oprócz czego Moto X dostała aktualizację, usprawniającą działanie kamery w tym smartfonie. Dzięki temu aparat dobiera teraz lepszą ekspozycję, a flesz oddaje lepsze kolory. Poprawiono także możliwości przedniej kamerki w kiepskich warunkach oświetleniowych. Motorola dodała także przycisk, który pozwala na pauzowanie nagrywania wideo. Jest też nowa aplikacja, Motoroa Alert, która periodycznie wysyła alarmy do wybranych kontaktów.

Moto G, która w naszym kraju jest chyba najbardziej popularna, dostałą jedynie przycisk pauzy podczas nagrywania oraz appkę Motorola Alert.

Moto E nie dostaje niestety żadnych, programowych smaczków a jedynie to, co oferuje Android 4.4.3 KitKat. Jeśli ktoś z was posiada któryś z tych trzech smartfonów i otrzyma upgrade do Andka 4.4.3, niech będzie tak uprzejmy i da o tym znać w komentarzu.


  • wiek

    właśnie zaktualizowało mi system w nexus 5 przez ota do 443 :).