Motorola-Droid-RAZR-1

Motorola Droid RAZR oficjalnie zaprezentowana

Motorola oficjalnie zaprezentowała swój najnowszy smartfon z systemem Android – Droid RAZR.

Motorola Droid RAZR

Na konferencji w Nowym Jorku, prezes Motoroli Sanjay Jha, zaprezentował najnowsze dziecko tej firmy – model Droid RAZR. Smartfon jest naprawdę cienki, gdyż mierzy zaledwie 7.1mm grubości (!). Jha nazwał Droid RAZR najcieńszym obecnie smartfonem na rynku – szkoda tylko, że RAZR posiada dość spore wybrzuszenie na wysokości kamery, które zdecydowanie go dyskwalifikuje w kategorii „najcieńszy”.

Potwierdziła się wcześniejsza, nieoficjalna specyfikacja tego smartfona. Urządzenie posiada 1.2GHz procesor Cortex-A9, oparty o układ TI OMAP 4430, 1GB RAM, 16GB pamięci wewnętrznej, 4.3-calowy ekran Super AMOLED qHD (960×540), oraz slot kart microSD (16GB w zestawie). Całość działa pod kontrolą systemu Android 2.3.5 Gingerbread i jest zasilana mocną baterią o pojemności 1,800mAh. Prezes Motoroli zapewnia, że w planach dla tego modelu jest aktualizacja Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

To jeszcze nie wszystko, gdyż obudowa urządzenia jest wykonana z lekkiego kevlaru, a szkiełko na ekranie to nie byle co, bo Gorilla Glass.

Urządzenie w pierwszej kolejności pojawi się w amerykańskiej sieci Verizon (przedsprzedaż zacznie się 27 października). Droid RAZR do globalnej dystrybucji (w tym miejmy nadzieję i do Polski), trafi podobno w listopadzie. Miejmy nadzieję, że Europa znowu nie będzie musiała czekać prawie roku na nowy smartfon Motoroli (jak to było w przypadku ATRIX). Droid RAZR prezentuje się nadzwyczaj interesująco. Jaka będzie cena RAZR? Tego w tej chwili dokładnie nie wiadomo, w sieci Verizon wraz z umową – będą za niego żądać około $300 (czyli jakieś 950zł).

Aktualizacja: Poniżej umieszczam filmy redakcji Engadget i Mobileburn, na których możecie zobaczyć Droid RAZR w akcji.

Źródło: GSMArena