Motorola Droid Turbo

Motorola Droid Turbo oficjalnie: 5.2″ ekran QHD i Snapdragon 805

Amerykański operator komórkowy, sieć Verizon oraz Motorola, wspólnie zaprezentowali nowy smartfon, model Motorola Droid Turbo. Urządzenie jest w tej chwili jednym z najmocniejszych, oficjalnie zaprezentowanych smartfonów.

Motorola Droid Turbo

Takiej specyfikacji nie powstydziły się żaden flagowiec. Motorola Droid Turbo oprócz wcześniej wspomnianego układu Qualcomm Snapdragon 805 (cztery rdzenie Krait 450 o taktowaniu 2.7 GHz, GPU Adreno 420) i 5.2″ ekranu QHD (Super AMOLED, zagęszczenie pikseli 565 ppi, Gorilla Glass 3), posiada także 3 GB RAM oraz aż 20.7 Mpix kamerę z obiektywem o jasności f/2.0, z możliwością nagrywania filmów 4K z prędkością 24 fps.

Motorola nie poskąpiła też baterii, która ma pojemność aż 3900 mAh. Smartfon będzie dostępny w dwóch wersjach designerskich, jedna ma mieć tylną klapkę wykonaną z balistycznego nylonu, podczas gdy druga zamiast nylonu, dostanie pokrywę z metalizowanego szkła (wzmocnionego dodatkowo kevlarem DuPont). Wariant z nylonem ma mierzyć 73.3 x 143.5 x 8.3 mm, podczas gdy wersja ze szkła będzie nieco cieńsza (7.8 mm).

Motorola Droid Turbo - kolory

A teraz słowo o dostępności, bo niestety jak możecie się domyślać – Motorola Droid Turbo pojawi się wyłącznie w ofercie amerykańskiego operatora Verizon. Sprzęt będzie można w USA kupić już od 30 października. Wariant z 32 GB pamięci ma kosztować 200$ (w umowie na dwuletni abonament w stawce miesięcznej wynoszącej 25$), natomiast wersja 64 GB to koszt rzędu 250$ (wraz z dwuletnim abonamentem w stawce miesięcznej wynoszącej 27$).

Czy Motorola Droid Turbo pojawi się kiedyś w Europie? Szczerze wątpię, a jeśli już to smartfon będzie się u nas zupełnie inaczej nazywać. Poniżej możecie jeszcze obejrzeć kilka filmów, reklamujących ten supersprzęt.

Aktualizacja: Według niepotwierdzonych informacji, Motorola już 5 listopada, podczas konferencji w Brazylii – zaprezentuje międzynarodowy wariant Droid Turbo.