motorola-milestone-3-1

Motorola Milestone 3 – pierwsza recenzja

Chiński portal XDA.cn opublikował pierwszą recenzję najnowszego smartfonu Motoroli – Milestone 3, znanego też jako Droid 3.

motorola milestone 3


Co prawda Motorola Milestone 3 nie została jeszcze nawet zapowiedziana – a już możemy przeczytać pierwszą, pełną recenzję na jej temat. Recenzja potwierdza niektóre cechy nowej Motoroli, o których można było przeczytać już wcześniej. Zacznijmy więc od tego, co już wiemy na temat Milestone 3.

Motorola Milestone 3 / Droid 3 posiada 4-calowy ekran LCD o rozdzielczości qHD (960 x 540 pikseli). Niestety nowy Milestone ma ekran produkowany w technologii PenTile, na co chiński portal umieszcza dowód, w postaci zdjęcia ekranu. Wygląda więc na to, że ekran jest taki sam, jak w Motoroli Atrix.

Motorola Milestone 3 - PenTile

Motorola Milestone 3 działa w oparciu o system Android 2.3.3 Gingerbread wraz z nakładką MotoBlur (jakkolwiek by sie teraz miała nazywać). Sercem urządzenia jest 1GHz dwurdzeniowy procesor Cortex-A9 z grafiką PowerVR SGX540, całość zrobiona na układzie TI OMAP 4430 wraz z 512MB RAM.

Smartfon przetestowano nawet benchmarkiem, ale nie należy przywiązywać zbytniej uwagi do tych wyników – gdyż testowany egzemplarz to zapewne wersja przedprodukcyjna, w wersji finalnej smartfon ulegnie jeszcze znaczącym zmianom.

Motorola Milestone 3 - benchmark

Milestone 3 posiada port microHDMI, oraz kamerę 8MP która nagrywa filmy w jakości FullHD. Portal XDA.cn co prawda umieścił próbki zdjęć robionych smartfonem, ale wyłącznie w trybie 16:9 – czyli nie ukazującym możliwości całej matrycy.

Chińczycy niestety nie zamieścili przykładowych filmów kręconych Milestone 3. Ciekawe, czy pojawienie się pełnej recenzji Milestone 3 – skłoni Motorolę do oficjalnej prezentacji tego modelu?

Źródło: XDA.cn, GSMArena