Motorola Mobility – nowe logo Google

Motorola Mobility zmienia swoje logo

Motorola Mobility dokonała zmian w swoim logo, które teraz dobitnie mówi, że firma należy do Google. Co prawda sam znaczek „M” nie uległ zmianie, ale za to cała jego otoczka już tak.

Motorola Mobility - nowe logo Google

Jak sami możecie zobaczyć, „M” jest teraz otoczone przez wielokolorowy okrąg, a nazwa firmy jest napisana nową, subtelniejszą czcionką, w dodatku małymi literami. Oczywiście nie zapomniano o napomknięciu, że Motorola to firma Google.

Gdyby ktoś nie był w temacie, Motorola Mobility od prawie dwóch lat należy do Google. Motka, która w erze telefonów komórkowych była jedną z najbardziej rozpoznawalnych i innowacyjnych firm, po wejściu na rynek smartfonów mocno podupadła i wytraciła swój rozpęd. Jeszcze przed przejęciem przez Google i krótko po nim firma wypuściła kilka, całkiem udanych smartfonów, jednak teraz nastał okres posuchy.

Google, korzystając z dużego spadku wartości Motoroli, wykupiło ją. Niestety w tej chwili oprócz ciągłych pogłosek na temat Moto X, Motorola nie ma w planach innych smartfonów. Próżno szukać jakichkolwiek produktów tego giganta na takich targach, jak MWC czy  też CES. Oczywiście główny ster w Motoroli dzierży teraz Google, które będzie mogło nareszcie pozbyć się swoich zewnętrznych wykonawców produkujących smartfony i tablety, przenosząc ich wykonanie na Motorolę. Mam nadzieję, że zmiana logotypu firmy przyczyni się też do zmiany strategii. Fajnie by było zobaczyć w sklepach nowe, innowacyjne produkty Motoroli, zupełnie jak w czasach, kiedy rynkiem rządziły telefony komórkowe.

Źródło: TheVerge