Motorola Moto 360

Motorola Moto 360 nareszcie zademonstrowany

Producenci mobilnego sprzętu i oprogramowania stale prześcigają się, aby wypuszczać nowe, nowatorskie produkty. Nie da się ukryć, że urządzenia typu smartwach to próba szukania przed producentów rynkowej niszy, zdolnej przynieść im kolejne pokłady zysków. Według wielu osób inteligentne zegarki to tak naprawdę zbędny i mało praktyczny gadżet, jednak moim zdaniem tego typu sprzęt może stanowić doskonałe uzupełnienie dla smartfona.

Podczas konferencji programistycznej Google I/O zaprezentowano tak naprawdę nie dwa (LG G Watch i Samsung Gear Live), ale trzy inteligentne zegarki. Oto Motorola Moto 360, czyli smartwatch, który już teraz został okrzyknięty najładniejszym z całego trio.

Motorola Moto 360

Motorola Moto 360, źródło: phonearena.com

Motorola na Google I/O wystawiła demonstracyjną wersję Moto 360, nie posiadającą większości funkcji, które będą dostępne w finalnym, rynkowym produkcie. O ile Samsung i LG już mają swoje w pełni działające inteligentne zegarki oparte o system Android Wear, Motorola najwyraźniej musi jeszcze swój produkt dopracować.

Moto 360 to bardzo ciekawe urządzenie, mające zamiast prostokątnego, okrągły kształt. Produktowi Motoroli pod względem wyglądu z pewnością jest najbliżej do klasycznych, mechanicznych zegarków.

Według osób, które miały możliwość „pomacania” Moto 360, jego ekran jest naprawdę świetny i wszystkie szczegóły na nim pokazywane są bardzo wyraźne. Superlatywy pojawiały się także w relacjach z płynności działania smartwatcha. Chociaż mamy tu do czynienia z wersją demo, to działała ona bez najmniejszych przycinek. Zresztą, zobaczcie sami jak to wygląda.

Nie wiadomo, jakie „bebechy” siedzą we wnętrzu Moto 360. Możemy się jednak spodziewać, że podobnie jak w przypadku LG G Watch, jest tu Snapdragon 400 oraz 512 GB RAM-u i 4 GB pamięci na dane. Moto 360 w sprzedaży powinien się pojawić pod koniec lata.