Motorola Moto E – tył i przód

Motorola Moto E w pełni ujawniona – zdjęcia i specyfikacja

Motorola, chociaż nie jest już własnością Google (wyszukiwarkowy gigant z Mountain View sprzedał Motkę chińskiej firmie Lenovo), to i tak kontynuuje swoją strategię, polegającą na wypuszczaniu niedrogich, solidnie wykonanych i dopracowanych pod względem oprogramowania smartfonów. Z wielu poprzednich plotek wiemy, że Motka pracowała nad następcą budżetowej Moto G, modelem Moto E. Dzisiaj, dzięki jednemu z brazylijskich sklepów internetowych – możemy w pełni poznać wygląd oraz specyfikację tego sprzętu.

Motorola Moto E - tył i przód

Według danych, podawanych przez sklep, Moto E posiada 4.3″ ekran (prawdopodobnie 720p), pokryty warstwą odpornego na zarysowania szkła. W kwestii chipsetu, jest tu dwurdzeniowy Qualcomm Snapdragon (nie wiadomo jeszcze jaki dokładnie), z dwoma rdzeniami o taktowaniu 1.2 GHz oraz 1 GB RAM-u. Jako aparat służy tu 5 MPix sensor, jednak bez flesza LED. Najwyraźniej aby zmniejszyć koszt smartfona – Motorola postanowiła pozbawić go przedniej kamery.

Co jeszcze wiemy na temat tego sprzętu? A no m.in. to, że posiada 4 GB pamięci na dane oraz slot na karty microSD, który pomieści nośnik o pojemności do 32 GB.

Moto E XT1025 pojawi się ze standardowymi modułami łączności, jak 3G, Wi-Fi oraz Bluetooth. Co nieco smuci, smartfon najwyraźniej nie będzie posiadać wewnętrznego modułu GPS oraz radia.

Gabaryty Moto E wynoszą 64.8 x 124.8 x 12.3 mm, a jego waga to 140 gramów. Smartfon będzie dostępny w kolorze czarnym, jednak z trzema, różnokolorowymi tylnymi pokrywami (czarną, turkusową i limonkową).

Pewnie wielu z was zastanawia się, jaką baterię może mieć ten smartfon. Śpieszę odpowiedzieć, że wewnątrz siedzi 1900 mAh ogniwo. Jako OS znajdziemy tu Android 4.4 KitKat z „gwarancją aktualizacji”.

Sklep niestety nie ujawnił ceny Moto E, wiemy jednak, że urządzenie ma być tańsze niż Moto G. Oficjalna prezentacja tego smartfona odbędzie się już 13 maja, w Londynie. Wtedy też poznamy wszelkie detale, dotyczące jego specyfikacji oraz cenę.


  • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

    Jedno wielkie badziewie i lepiej już kupić Lumia 520 WP8 lub MotoG