Motorola Moto G – front i tył

Motorola Moto G w brytyjskim Tesco

Motorola Moto G to smartfon, którego premiera została zapowiedziana na 13 listopada. Co ciekawe, wiele sklepów już otrzymało materiały dotyczące tego smartfona, m.in. jego dokładne zdjęcia i specyfikację. Brytyjski sklep Tesco nieco się pośpieszył i już wrzucił do swojej oferty Moto G, dzięki czemu wiemy ile to urządzenie ma kosztować i jak wygląda.

Motorola Moto G - front i tył

Moto G (znana również jako XT1032) to smartfon, który ma łączyć w sobie świetne podzespoły oraz niską cenę. Nie da się ukryć, że Moto G będzie nieco tańszym wariantem Moto X, jednak  w odróżnieniu od X, model G ma być dostępny nie tylko w USA, ale także na rynkach międzynarodowych.

Według danych podawanych przez Tesco, Moto G ma 5″ ekran o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli (HD) oraz 16 GB pamięci wewnętrznej. Sprzęt działa w oparciu o Android 4.3 Jelly Bean, mierzy 11.6 x 66 x 130 mm i waży 143 gramy.

Motorola Moto G - front

Z wcześniejszych, niepotwierdzonych informacji wiemy, że we wnętrzu siedzi najprawdopodobniej chipset Snapdragon 400, z czterema 1.2 GHz rdzeniami Cortex-A7, grafiką Adreno 305 oraz 1 GB pamięci RAM. Niektóre dane nie zgadzają się jednak z tymi, podawanymi przez Tesco. Według przecieków urządzenie ma mieć 4.5″ ekran, a nie 5″ oraz system Android 4.4 KitKat, a nie 4.3 Jelly Bean. Na zdjęciach jednak jasno widać, że zainstalowany tu OS to właśnie 4.3 Jelly Bean. Reszta potencjalnych parametrów tego sprzętu, to 5 MP i 1.3 MP kamery, Bluetooth 4.0, łączność 3G HSPA+ oraz 1950 mAh bateria.

Motorola Moto G - tył

Tesco w swojej ofercie wyceniło Moto G na 149 funtów, co w przeliczeniu na złotówki daje kwotę ok. 750 zł. Czy to dużo? Według mnie to bardzo atrakcyjna cena, w ramach której dostaniemy sprzęt o niezłej specyfikacji i (miejmy nadzieję) ze wsparciem Google. Z wszelkimi spekulacjami wstrzymajmy się jednak do środy, kiedy to Moto G zostanie oficjalnie zaprezentowana.

Źródło


  • Nazir

    W Polsce taka cena nie realna a smartfon o takiej specyfikacji jest bublem jak inne budżetowe androsyfy 😀

    Wolałbym już kupić Windows Phone Lumia 625 a nie taki badziew za 800-1000 zł :)