Motorola Moto G LTE

Motorola Moto G z LTE i czytnikiem microSD oficjalnie zadebiutowała

Motorola Moto G, czyli najpopularniejszy smartfon tego producenta, doczekał się swojego następcy. Mówienie o następcy jest tu jednak pewnym nadużyciem, bo zaprezentowany dzisiaj model Moto G LTE, niesie ze sobą tylko dwie nowości.

Motorola Moto G LTE

Jak już sama nazwa wskazuje, Moto G LTE została wyposażona w standard łączności LTE. Dodatkowo Motorola wstawiła do unowocześnionej Motki G to, czego w tym smartfonie brakowało od samego początku, czyli czytnik kart pamięci microSD. Jego brak odczuli przede wszystkim posiadacze 8GB wariantu tego urządzenia.

Dlaczego Motorola na takie zmiany zdecydowała się dopiero teraz i nie wprowadziła ich już na samym początku? Jestem pewien, że winę za to można zwalić na Google, które z uporem maniaka w produktach tworzonych pod swoją kuratelą – stara się „wyciąć” karty microSD. Szkoda tylko, że Google zapomniało, iż w smartfonie z 8GB pamięci na dane – czytnik kart to niezbędne minimum. Po kupieniu Motoroli od Google przez Lenovo, ta sytuacja najwyraźniej się zmieniła, a Motka wreszcie mogła rozwinąć skrzydła i wprowadzić zmiany do Moto G.

Poza zamontowaniem LTE i czytnika microSD, Motorola Moto G LTE w stosunku do swojego pierwowzoru, nie uległa żadnym zmianom. Mamy tu ten sam chipset, czyli Snapdragon 400, 5MP kamerę z fleszem LED, 1GB RAM oraz system Android 4.4.2 KitKat.

Motorola Moto G LTE do sklepów trafi już pod koniec tego miesiąca. Europejska cena smartfona, w wariancie z 8GB pamięci, ma wynieść około 760 zł.


  • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

    Fajny smartfon ale wolałbym kupić jednak Nexus’5

    Tak czy siak Moto G w Polsce jak będzie z importu to cena mało atrakcyjna jak za urządzenie bez ładowarki i słuchawek
    Polecam jednak kupić Nexus’5 i inna bajka