Motorola Moto Maxx przy kawie

Motorola Moto Maxx oficjalnie zadebiutowała, najpierw pojawi się w Brazylii i Meksyku

Motorola oficjalnie zaprezentowała model Moto Maxx, będący międzynarodową wersją Droid Turbo, wyprodukowanego wyłącznie dla amerykańskiego operatora Verizon. Smartfon ma się czym pochwalić, bo Moto Maxx dysponuje 5.2″ ekranem QHD chronionym szkłem Gorilla Glass 3, 21 Mpix kamerą z nagrywaniem 4K oraz 64 GB pamięci na dane.

Motorola Moto Maxx przy kawie

Bateria w stosunku do Droid Turbo nie zmieniła się, a jej pojemność nadal wynosi 3900 mAh. Reszta parametrów także nie uległa zmianie, więc Moto Maxx będzie oferowana z 4-rdzeniowym chipem Snapdragon 805 (Krait 450 @ 2.7 GHz, Adreno 420), 3 GB RAM oraz systemem Android 4.4.4 KitKat (Motorola obiecuje, że wkrótce wyda aktualizację do 5.0 Lollipop).

Motorola Moto Maxx będzie dostępna zarówno w wersji z obudową wykonaną z balistycznego kevlaru, jak i metalizowanego włókna szklanego wzmocnionego przez kevlar DuPont. Pierwszym krajem, w którym będzie można kupić Moto Maxx, jest Brazylia. Nowa Motka pojawi się tam już 8 listopada, by krótko potem powędrować do sklepów w Meksyku. Dlaczego Motorola do sprzedaży Moto Maxx wybrała właśnie tamte kraje jako pierwsze? Tego nie wiadomo, być może tamtejsi gangsterzy potrzebują kuloodpornego, pokrytego kevlarem smartfona.

Niestety w tej chwili nie wiadomo, kiedy Moto Maxx pojawi się poza Ameryką Łacińską. Możemy się jednak raczej spodziewać, że przed końcem roku sprzęt przywędruje także i do Polski.