Motorola Moto G – rzut

Motorola Moto X trafia do Europy

Motorola po długim oczekiwaniu poinformowała dzisiaj, że zaczynie sprzedawać smartfon Moto X na terenie Europy. Moto X, która w USA jest już do kupienia od zeszłego roku – na początku lutego trafi do Wielkiej Brytanii, Niemiec oraz Francji. Ile będzie kosztować?

Motorola Moto G - rzut

Moto X, która w Stanach Zjednoczonych kosztuje 399$ (ok. 1230 zł), będzie w Europie dużo droższa. Brytyjczycy za Moto X będą musieli zapłacić 380 funtów (ok. 1930 zł). Francuzów smartfon Motoroli ma kosztować 429 euro (ok. 1805 zł). Podobna cena co we Francji ma obowiązywać także w Niemczech.

W rozmowie z Agence France-Presse, CEO Motoroli, Dennis Woodside, powiedział: „Kiedy w USA podczas promocji wyceniliśmy Moto X na 399$, sprzedaliśmy dziesiątki tysięcy tych urządzeń w zaledwie osiem minut.” Ciekawe więc dlaczego europejskie ceny aż tak mocno odbiegają od tych amerykańskich.

Jaką specyfikacją dysponuje Moto X? W środku siedzi chip X8 z dwoma 1.7 GHz rdzeniami Krait oraz grafiką Adreno 320. Jest tu także 2 GB RAM, 10 MP kamera, 16/32 GB pamięci na dane, 2200 mAh bateria oraz 4.7″ ekran AMOLED o rozdzielczości 720p.

Oczywiście kluczowym elementem Moto X jest możliwość personalizacji urządzenia już podczas jego zamawiania. Możemy wtedy wybrać, jaki chcemy mieć kolor obudowy a jaki detali (przycisków i obwódki obiektywu kamery). Mało tego – w USA można sobie zażyczyć nawet specjalny grawer z tyłu obudowy. Niestety nie wiadomo, czy Motorola umożliwi personalizację Moto X także w Europie. Niestety w Europie nie będzie możliwa personalizacja wyglądu Moto X.

Swoją drogą nie mam także pojęcia, czy Moto X obsłuży także jedną z najbardziej znanych funkcji tego urządzenia, czyli możliwość bezdotykowej obsługi (smartfon stale nasłuchuje, czy coś do niego mówimy, dzięki temu w dowolnym momencie, bez dotykania Moto X możemy np. wykonać połączenie, wysłać wiadomość, nastawić budzik itp.).

Czy Moto X pojawi się w Polsce? Z pewnością, ale nie spodziewałbym się, że trafi do nas oficjalnymi kanałami. Możemy liczyć jedynie na to, że sprzęt sprowadzą do nas Polacy przebywający np. w UK. Mimo wszystko na chwilę obecną nie widzę sensu inwestowania w Moto X, skoro w podobnej cenie można kupić LG Nexus 5 lub LG G2.