Motorola Moto X – data premiery i zaproszenie

Motorola Moto X zostanie zaprezentowana 1 sierpnia (aktualizacja)

Nareszcie poznaliśmy oficjalną datę, kiedy Motorola i Google nareszcie zaprezentują smartfon Moto X. Motorola właśnie zaczęła rozsyłać zaproszenia dla prasy na prezentację, która odbędzie się 1 sierpnia w Nowym Jorku.

Motorola Moto X - data premiery i zaproszenie

W zaproszeniu bardzo intrygujące jest to, że Motorola obiecuje: „Brak sceny. Brak tłumów.”. Czyżby więc cały event miał się odbyć bez zbędnego splendoru, jak to ma zazwyczaj miejsce podczas prezentacji Samsunga, Apple, czy też googlowskich Nexusów? Motorola na 1 sierpnia przygotowała aż pięć, osobnych sesji dla prasy. Cała impreza startuje o godzinie 9 rano (naszego czasu). Oczywiście relację z tego, co Motorola i Google pokażą podczas eventu znajdziecie na łamach portalu SmartFan.pl

Gdyby ktoś zapomniał to przypominam, że Motorolę Moto X mogliśmy już tak naprawdę oglądać niejednokrotnie. Najlepiej było ją widać w momencie, gdy używał jej Eric Schmidt, czyli jeden z szefów Google. Znana jest nam także częściowa specyfikacja tego smartfona, która zawiera ekran 720p, dwurdzeniowy 1.7GHz procek Qualcomm Snapdragon S4 Pro (wspierany przez 2GB pamięci RAM), 10MP kamerę z tyłu oraz oczywiście niezaprezentowany jeszcze Android 4.3 Jelly Bean.

Szczerze mówiąc trochę obawiam się o dostępność tego urządzenia w skali globalnej. Z uwagi na fakt, że prezentacja Moto X ma się odbyć tylko w USA można przypuszczać, że to właśnie tam w pierwszej kolejności smartfon będzie sprzedawany. Zresztą Google już nie raz chwaliło się, że Moto X jest urządzeniem w całości wyprodukowanym w USA. Mam jednak mimo wszystko nadzieję, że Google i Motorola będą go sprzedawać także u nas i to bez zbędnych opóźnień.

Aktualizacja: W sieci pojawiło się już zdjęcie prasowe Moto X (widoczne poniżej) oraz pełna specyfikacja. W urządzeniu znajdziemy więc chip Qualcomm Snapdragon MSM8960DT (dwa rdzenie 1.7GHz i grafika Adreno 320), 2GB RAM, 4.7″ ekran o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, 10.5MP kamera główna, 2.1MP kamera przednia, 16GB pamięci wewnętrznej (12GB dostępne dla użytkownika) oraz Android 4.2.2 Jelly Bean.

Motorola Moto X

Aktualizacja: Kolejne zdjęcia trafił do sieci, tym razem pokazują profil Moto X oraz biały wariant urządzenia.

Źródło: Motorola