Motorola Nexus 6 obok Apple iPhone 6 Plus

Motorola Nexus 6 – „prawdopodobna” specyfikacja i zdjęcie pojawiło się w sieci

Z dotychczasowych przecieków wiemy, że kolejny smartfon Google, model Nexus 6 (lub Nexus X), ma zostać wyprodukowany przez Motorolę. Dzisiaj w sieci pojawiło się jednak coś więcej – domniemane zdjęcie (render) Nexusa 6 oraz jego specyfikacja.

Motorola Nexus 6

Nie wiem jak wam, ale mnie design powyższego urządzenia średnio przypadł do gustu. Naturalnie styl zastosowany podczas projektowania tego sprzętu bardzo mocno przypomina ten, znany nam z Motoroli Moto X, jednak według mnie jakoś średnio tutaj pasuje (jednak design Motki nigdy do mnie nie trafiał, więc może dlatego mam takie odczucia).

Co ze specyfikacją? Według nowych informacji smartfon ma być oparty o chipset Qualcomm Snapdragon 805 oraz posiadać 3 GB RAM, 32 GB pamięci na dane, 3200 mAh baterię oraz 13 Mpix kamerę, zdolną nagrywać filmy w jakości 4K plus przednią kamerkę, o wielkości 2 Mpix. Nexus 6 ma być też zaopatrzony w 5.92″ ekran QHD (498 ppi) oraz 3200 mAh baterię.

Szczerze mówiąc taka specyfikacja wydaje mi się zupełnie nieprawdopodobna. Po pierwsze przekątna ekranu jest zbyt wielka (Google jakoś nigdy nie bawiło się w phablety, dlaczego miałoby zatem robić to teraz?), a po drugie układ Snapdragon 805 zupełnie nie pasuje do Android L (z którym to zapewne Nexus 6 zadebiutuje). Dlaczego? Ponieważ Android L to pierwsza, 64-bitowa wersja Andka, a Snapdragon 805 to układ 32-bitowy. Wątpię, aby Google nie chciało się pochwalić 64-bitową architekturą na swoim smartfonie. Przecież kluczową rolą serii Nexus jest demonstracja możliwości Androida. Snapdragon 805 jest tu więc zupełnie oderwany od rzeczywistości (obstawiałbym raczej Snapdragona 810).

Niestety najnowsze plotki weryfikują nieco datę premiery Nexusa 6, która miała nastąpić w październiku. Dzisiejszy przeciek ujawnia, że Nexus 6 zadebiutuje dopiero w listopadzie.

Aktualizacja (26.IX.2014): No i mamy pierwsze zdjęcie „na żywo” przedstawiające model Motorola Nexus 6 (nazwa robocza Shamu). Aby było ciekawiej, autor fotografii umieścił smartfon obok LG G3. Widać, że Nexus 6 jest od G3 o wiele większy, co jednak potwierdza wcześniej wspomnianą przekątną ekranu, która ma wynieść aż 5.92″.

Motorola Nexus 6 (Shamu) obok LG G3

Aktualizacja (30.IX.2014): Szczegółów na temat googlowego smartfona Motorola Nexus 6 pojawia się coraz więcej. Wiemy już, że pod względem designu ma to być powiększona wersja Moto X. Tym razem do sieci zawitał render, na którym widać Nexusa 6 z włączonym ekranem. Co możemy z tego zdjęcia wywnioskować?

Motorola Nexus 6

Naturalnie pierwszym, co rzuca się w oczy (a co chyba nikogo nie dziwi) jest fakt, że Nexus 6 działa pod kontrolą systemu Android L. Widać też zmienione ikony oraz nowy folder na Google Drive. Ja jednak ciągle zachodzę w głowę, czy Google faktycznie wypuści tak dużego Nexusa 6?

Aktualizacja (1.X.2014): No i mamy kolejne zdjęcia przedstawiające Nexusa 6 na żywo. Tym razem możemy zobaczyć front urządzenia i jego włączony ekran. Widać jednak, że smartfon jest najprawdopodobniej umieszczony w jakimś etui ochronnym.

Już po samych przyciskach nawigacyjnych umieszczonych na dole ekranu możemy wywnioskować, że widoczna na zdjęciu Motorola działa w oparciu o system Android L. Jeśli na temat tego sprzętu pojawi się więcej zdjęć lub informacji – na pewno przeczytacie o tym w niniejszym artykule.

Aktualizacja (9.X.2014): Dzięki aplikacji CPU-Z uzyskujemy dzisiaj potwierdzenie, że w Motoroli Nexus 6 (nazwa kodowa Shamu) faktycznie siedzi chipset Qualcomm Snapdragon 805.

Motorola Nexus 6 - CPU-Z

Zrzut z ekranu aplikacji CPU-Z potwierdza też rozdzielczość ekranu, jaką ma dysponować Nexus 6 (QHD), ilość dostępnej pamięci wewnętrznej (32 GB), RAM (3 GB) oraz wersję Androida (5.0).

Aktualizacja (14.X.2014): Do internetu wyciekł jeden z filmów promocyjnych Google, na którym podobno widać Nexusa 6 działającego pod kontrolą Android L. Ocenę, czy tak jest faktycznie pozostawiam dla was.

Aktualizacja: Po filmie Google, który mogliście wcześniej oglądać – w sieci dzisiaj pojawiło się także oficjalne zdjęcie, przedstawiające nowego Nexusa. Możecie je oglądać poniżej.

Motorola Nexus 6

Zdjęcie opublikował nie kto inny, jak słynny @evleaks, który jakiś czas temu przeszedł na „emeryturę”. Najwyraźniej jednak @evleaks zatęsknił za przeciekami i postanowił coś nam ujawnić. Nie muszę chyba nikomu tłumaczyć, że @evleaks to bardzo wiarygodne źródło informacji, więc na powyższym zdjęciu najprawdopodobniej widzimy prawdziwego Nexusa 6.

Aktualizacja (15.X.2014): Kolejny dzień, kolejne zdjęcie Nexusa 6. Tym razem możecie podziwiać ten sprzęt położony obok iPhone 6 Plus.

Motorola Nexus 6 obok Apple iPhone 6 Plus

Motorola Nexus 6 obok Apple iPhone 6 Plus

Fotografia daje nam spore pojęcie na temat wymiarów Nexusa 6. Wygląda na to, że Google i Motorola chcą tym razem faktycznie zaszaleć a nowy Nexus rzeczywiście dostanie ogromny, 5.92″ ekran.

Aktualizacja: Motorola Nexus 6 wraz z HTC Nexus 9 zostały oficjalnie zaprezentowane. Więcej na ten temat znajdziecie tutaj.


 • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

  Zamówiłem nowy smartfon z WP8.1 za 549 zł. i dziękuję już za bubel i ograniczony Android
  Jeden Nexus5 mi wystarczy i nie kupię już następnego

 • Przemek

  Masakra! Po co się rozdrabniać, niech wsadzą do smartfona od razu 10 cali ekran!

  • http://smartfan.pl/ Noob

   Ale to raczej mało prawdopodobne według mnie, ten przeciek jest mało wiarygodny. Wcześniejsze ploty mówiły o 5.2″ i tego warto się trzymać.