Motorola Moto G – rzut

Motorola potwierdza, że Moto G i X dostaną Android L

Android L to najnowsza wersja systemu Android, która póki co (teoretycznie) jest dostępna tylko dla programistów, posiadających smartfon Nexus 5 lub tablet Nexus 7 (2013) Wi-Fi. Nie da się ukryć, że wszyscy świadomi posiadacze smartfonów z Androidem, bardzo by chcieli, aby również ich smartfon dostał „L”. Z ciepłym słowem dla posiadaczy swoich smartfonów już wyszła Motorola, która poinformowała, że urządzenia Moto G oraz Moto X dostaną Android L.

Motorola Moto G - rzut

Niestety posiadacze Moto G i Moto X nie mogą liczyć na to, że lada dzień pojawi się dla nich nowy soft do ściągnięcia. Według informacji Android L na tych dwóch smartfonach zawita dopiero po jego oficjalnym wydaniu przez Google, czyli w okolicach jesieni. Jeśli chodzi o najtańszy w ofercie Motoroli smartfon, model Moto E – firma nie potrafi jeszcze potwierdzić, czy dla niego także zostanie wydany nowy firmware.

Szkoda tylko, że w całej tej informacji mamy sporą dozę niepewności, dlaczego? Ponieważ została ona uzyskana od centrum obsługi konsumenta amerykańskiego oddziału Motoroli. Jak pewnie sami dobrze wiecie, informacje podawane przez internetowo-telefonicznych przedstawicieli firmy, często mijają się z prawdą.

Gdyby tekst czytali również posiadacze sprzętów HTC, to informuję, że tajwański gigant także potwierdził aktualizacje dla swoich smartfonów. Firma zobowiązała się, że w 90 dni od otrzymania od Google finalnej wersji Android L, wyda ją dla One (M8) oraz One. Upgrade dostaną także inne sprzęty HTC, jednak w późniejszym terminie.