Motorola – logo

Motorola pracuje nad 5.9″ smartfonem Nexus?

W ciągu kilku ostatnich miesięcy słyszeliśmy wiele sprzeczności, dotyczących nowego smartfona Nexus. Wiele z nich mówiło nawet o tym, że Google zamierza całkowicie porzucić ten projekt i zaniechać wypuszczania Nexusów, skupiając się na projekcie Android Silver. Nowe plotki jednak temu przeczą, bo według nich nowy Nexus pojawi się w listopadzie i będzie wyprodukowany przez Motorolę.

Motorola - logo

Skąd w ogóle przypuszczenia i plotki na temat nowego Nexusa? Nazwa kodowa tego urządzenia (Shamu) pojawiła się w kodzie źródłowym na jednej ze stron Google, przeznaczonej dla programistów. Według portalu Android Police, który dotarł do tej informacji jako pierwszy, nowy Nexus pojawi się w ofertach amerykańskich operatorów komórkowych oraz w innych, nieokreślonych jeszcze zakątkach świata.

Shamu ma 5.9″ ekran dotykowy, więc jeśli ta plotka się potwierdzi – będzie największym smartfonem Nexus z tej linii, jak został do tej pory zaprezentowany. Smartfon najprawdopodobniej zadebiutuje jako Nexus 6. Jego debiut oczywiście nie wyklucza pojawienia się także nowego Nexusa 5 – nie każdy przecież chciałby nosić w kieszeni 5.9″ monstrum.

Według plotki Shamu oprócz 5.9″ matrycy, posiada także czytnik linii papilarnych. Poza tymi dwiema cechami, na temat Shamu nie wiemy nic więcej. Całkiem możliwe, że nowy smartfon Google zadebiutuje wraz z finalną wersją systemu Android L i tabletem HTC Nexus, który podobno również jest w trakcie opracowywania.