Motorola Moto G

Motorola prezentuje udoskonalone modele Moto G i Moto X

Motorola zaprezentowała dziś swoje dwa, nowe smartfony, będące tak naprawdę tylko udoskonaloną wersją dobrze nam już znanych modeli Moto G i Moto X. Co nowego Motorola wprowadziła do tych sprzętów?

Motorola Moto G

Motorola Moto G (2014)

Nowa Motorola Moto G została wyposażona w większy, 5″ ekran 720p, pokryty szkłem Gorilla Glass. Smartfon został dodatkowo zaopatrzony w głośniki stereo z przodu obudowy.

Motorola Moto G

Podobnie jak poprzednik, Moto G (2014) posiada chip Qualcomm Snapdragon 400 z 1.2 GHz, czterordzeniowym procesorem Cortex-A7, GPU Adreno 305 oraz 1 GB RAM. Smartfon będzie dostępny z 8 i 16 GB pamięci na dane oraz slotem na kartę microSD.

Motorola Moto G

W roli aparatu zamontowano tu 8 Mpix sensor z tyłu (f/2.0) oraz 2 Mpix z przodu. Użytkownicy aby zrobić zdjęcie mogą po prostu nacisnąć przycisk regulujący głośność.

Jak przystało na Motorolę – smartfon działa w oparciu o Androida 4.4.4 KitKat, czyli najnowszą, dostępną w tej chwili oficjalnie odsłonę Andka. Motka obiecuje też, że po debiucie Android L, Moto G zostanie zaktualizowana także i do tego systemu. W roli zasilania zamontowano tu 2070 mAh baterię.

Kiedy możemy liczyć na debiut Moto G (2014)? Według Motoroli smartfon od dzisiaj jest dostępny w USA, Indiach, Francji, Wielkiej Brytanii, Brazylii, Hiszpanii i Niemczech. Dostępność urządzenia będzie sukcesywnie powiększana na inne kraje.

Motorola Moto X (2014)

Oprócz Moto G (2014), Motorola pokazała też model Moto X (2014), znany też jako Moto X XT1052. Naturalnie podobnie jak to było w przypadku starej Moto X, tak i w tym przypadku mieszkańcy USA będą mogli skorzystać z Moto Makera, czyli specjalnego sklepu internetowego, w którym można spersonalizować wygląd urządzenia, poprzez np. wybranie koloru i rodzaju tworzywa, z jakiego będzie zbudowana tylna klapka, grawerowania, modyfikowaniu wyglądu UI itp.

Motorola Moto X

Co ze zmianami w specyfikacji? Moto X dostała teraz chipset Qualcomm Snapdragon 801 z 2.5 GHz, czterordzeniowym CPU o taktowaniu 2.5 GHz, GPU Adreno 330 oraz 2 GB RAM. Do kupienia mają być dwie wersje – z 16 i 32 GB pamięci na dane, bez możliwości rozszerzenia kartą microSD.

Ekran w Moto X (2014) ma wielkość 5.2″, rozdzielczość 1080p i został wykonany w technologii AMOLED. Główna kamera w urządzeniu ma 13 Mpix oraz podwójny flesz LED. Kamera potrafi teraz nagrywać filmy 4K.

Motorola Moto X

Zasilanie Moto X to 2300 mAh akumulator (niewymienny), natomiast system to Android 4.4.4 KitKat. Smartfon w pierwszej kolejności zawita do USA, jednak w okresie przedświątecznym powinien pojawić się także w innych krajach.