Motorola-Pro-Plus-0

Motorola PRO+ oficjalnie zapowiedziana

Motorola oficjalnie zapowiedziała „nowy” model smartfona z klawiaturą QWERTY – Motorolę PRO+.

Motorola Pro Plus

Niestety PRO+ to nic innowacyjnego – jest to lekko odświeżony model Motorola PRO. Co zostało ulepszone w PRO+, w stosunku do PRO? Z pierwszych informacji wynika, że dodane zostało nieco pamięci wewnętrznej (poprzednio 2GB, a teraz 4GB), zamontowano nieco większą baterię (poprzednio 1420mAh, a teraz 1600mAh), największa zmiana dotknęła system operacyjny – teraz zamiast Android 2.2 Froyo, fabrycznie mamy wersję 2.3 Gingerbread.

Motorola stosuje ostatnio dziwną strategię, zamiast wypuścić aktualizację systemu dla starszego modelu smartfona – produkuje nowy, bardzo delikatnie ulepszony, ale z nową wersją systemu (i z plusem w nazwie). Tak samo przecież było w przypadku Motoroli DEFY+. Kierownictwo firmy chyba zapomniało o czymś takim, jak zaufanie konsumentów. Jeśli ktoś kupuje smartfon – to ma nadzieję, że będzie tak długo aktualizowany, jak tylko się da – wypuszczanie modeli z „plusem” to trochę cios poniżej pasa. Wielu właścicieli modeli PRO i DEFY z pewnością się wkurzy, jeśli nie dostanie aktualizacji do Gingerbread – czy będą chcieli kupić model z „plusikiem”? Szczerze wątpię.

Aktualizacja: W modelu PRO+ zwiększono też rozdzielczość ekranu, z HVGA – do pełnego VGA. Poniżej film, prezentujący nowe urządzenie.

Źródło: Phandroid