Android-Unlocked

Motorola RAZR HD oraz Motorola RAZR i – teraz już można odblokować bootloader

Kolejne modele Motoroli dołączyły do grona tych, z możliwością odblokowania bootloadera. Od teraz smartfony RAZR HD oraz RAZR i – można odblokowywać poprzez specjalną stronę producenta.

Android - Unlocked

Po co w ogóle odblokowywać bootloader w swoim smartfonie? Jeśli nie znasz odpowiedzi na to pytanie, najprawdopodobniej nie powinieneś bawić się w zdejmowanie blokady. Dociekliwym zdradzę jednak, że z zablokowanym bootloaderem – nie da się wgrać żadnego, nieoficjalnego firmware (ROMu). Za to odblokowany bootloader, taką możliwość nam już daje. Co zyskujemy dzięki nieoficjalnemu, tworzonemu przez użytkowników firmware?

Takie oprogramowanie jest przede wszystkim pozbawione „zbędnego balastu”, w jaki producent wyposaża swój smartfon. Chodzi oczywiście o niezliczone nakładki, programy (których mało kto używa) i inne gadżety, które nie dość, że często utrudniają użytkowanie systemu Android – to w dodatku potrafią go mocno spowolnić.

Jak odblokować bootloader w Motoroli RAZR HD lub RAZR i? Wystarczy wejść na specjalną stronę producenta, wybrać swój model i postępować zgodnie z instrukcjami. Radzę jednak pamiętać i mieć na uwadze, że odblokowanie bootloadera – jest równoznaczne z trwałą utratą gwarancji.

Źródło: PhoneArena