Motorola RAZR i

Motorola RAZR i – pierwszy smartfon tej firmy z 2 GHz układem Intel Atom

Motorola na specjalnym pokazie w Londynie, zaprezentowała swój pierwszy smartfon oparty o platformę Intel – model RAZR i.

Motorola RAZR i


RAZR i ma szansę nieźle „namieszać” na rynku smartfonów. Należąca do Google firma Motorola Mobility, wyposażyła swój smartfon w jednordzeniowy, 2 GHz procesor Intel Atom (tak, dobrze czytacie – 2 GHz!), wyprodukowany w 32nm procesie technologicznym. Układ oczywiście wspiera hyper-threading (wielowątkowość), więc jednordzeniowość nie powinna być tutaj zbyt dużą wadą.

Na froncie Motorola RAZR i ma 4.3-calowy ekran Super AMOLED Advanced o rozdzielczości qHD, pokryty specjalnym, odpornym na zarysowania szkłem Gorilla Glass.

Według producenta, 2 GHz procesor Atom jest tak szybki, że włączenie 8 MP aparatu zajmie nam niecałą sekundę – tyle samo zajmie też zrobienie 10 zdjęć seryjnych. Jeśli mówimy już o kamerce, to z przodu umieszczono 0.3 MP aparat do rozmów wideo.

Smartfon mierzy 122.5 x 60.9 x 8.3 mm i jest zasilany 2,000 mAh baterią, która według Motoroli – starczy na cały dzień, ciągłego użytkowania.

RAZR i zachował oczywiście świetną jakość wykonania z klasycznego modelu RAZR, mamy tu więc pokrytą Kevlarem obudowę. Według Motoroli, słuchawka trafi do sklepów w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Brazylii, Argentynie i Meksyku już na początku października. Motka nie zdradziła niestety ceny. Mam tylko nadzieję, że smartfon w wyżej wymienionym terminie będzie dostępny także w Polsce.

Aktualizacja: Angielski sklep Clove już uruchomił przedsprzedaż smartfona. Jego cena wynosi obecnie 342 funty, czyli jakieś 1750 zł.

Źródło: Motorola