Motorola Moto G Google Play Edition

Motorola: Smartfon za 50 dolarów? Dlaczego nie!

Motorola ujawniła właśnie, że planuje zasilić rynek w smartfony, które swoją ceną nie będą przekraczały 50 dolarów i mają być skierowane dla szerszego grona odbiorców.

Motorola Moto G Google Play Edition

Pomysł ten zrodził się w głowie dyrektora generalnego Motoroli zapewne dzięki niesłabnącej popularności modelu Moto G, który jest świetnym przykładem tego, że stosunkowo niska cena (179$) nie wyklucza całkiem niezłej specyfikacji technicznej.

Dla wielu użytkowników na świecie 179 dolarów to zbyt wysoka cena, dlatego też należy się skupić na urządzeniach poniżej tej kwoty. Weźmiemy to pod uwagę i będziemy pracować nad telefonem wartym znacznie mniej. Dlaczego nie stworzyć urządzenia kosztującego 50 dolarów? Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby tego dokonać.

Tymi słowami CEO Motoroli naświetlił nam nieco plany zrewolucjonizowania rynku telefonów niskobudżetowych, jednak na tym nie poprzestał. Dennis Woodside wypowiedział się również na temat smartfonów wyższej klasy stwierdzając, że w tym segmencie skupi się przede wszystkim na dostosowywaniu urządzeń do coraz śmielszych oczekiwań konsumentów.

Trzeba przyznać, że sama idea stworzenia smartfona kosztującego 50 dolarów jest całkiem interesująca. Zastanawiające jest jednak to, czego producent będzie musiał dokonać i z czego zrezygnować (lub który tańszy zamiennik zastosować), by osiągnąć tak niską cenę. Nie ulega wątpliwości, że największy popyt na takie telefony odnotowywany jest na rynkach wschodzących, gdzie zaporowa jest nawet cena 99 dolarów.


  • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

    MotoG to szmelc i szkoda kasy , telefon za około 900 zł. który nie ma ładowarki . Buhahahaha
    Lepiej kupić AtivS za 945 zł. w Saturn i inna bajka