Motorola-Splash-Guard-P2i

Motorola Splash Guard – na czym polega technologia firmy P2i? (wideo)

Motorola w swoim tablecie XOOM 2, oraz smartfonie RAZR – zastosowała technologię firmy P2i, która ma chronić przed zachlapaniami wodą. Na czym ta technologia polega i czy jest faktycznie skuteczna?

Motorola Splash Guard P2i

P2i to międzynarodowa firma, której eksperci opracowali szereg patentów, dotyczących ochrony powierzchni urządzeń przed cieczami – poprzez powlekanie polimerową nano-powłoką. Brzmi dość skomplikowanie, lecz „na chłopski rozum” cała technologia polega na powleczeniu urządzenia specjalną powłoką, która nie wchłania wody – i powoduje jej samoczynne spływanie.

Technologię P2i wykorzystała Motorola – powlekając nie tylko zewnętrzną część obudowy urządzeń, ale także całe wnętrze i podzespoły. Dzięki Splash Guard nie musimy się już zamartwiać, gdy zachlapiemy nasz telefon wodą, np. w łazience czy podczas deszczu. Teoretycznie – nic złego w takim przypadku nie powinno się stać. Należy jednak pamiętać, iż Motorola Splash Guard nie czyni naszego urządzenia wodoszczelnym (czy też wodoodpornym) – gdy wrzucimy je na „głęboką wodę” to możemy być pewni, iż po wyciągnięciu będzie mogło służyć co najwyżej jako drogi przycisk do papieru.

Technologia Motorola Splash Guard wydaje się być świetnym pomostem, pomiędzy całkowitą wodoszczelnością a brakiem ochrony przed wodą. Dzięki niej – nie „uwalimy” swojego drogocennego telefonu/tabletu na byle mżawce. Gdyby ktoś nadal miał problemy ze zrozumieniem działania Splash Guard – doskonale ilustruje je poniższy film, stworzony przez Motorolę.

Źródło: Motorola