Motorola Moto G – flip cover

Motorola w Q1 2014 sprzedała na całym świecie 6.5 miliona smartfonów

Rick Osterloh, czyli wiceszef ds. zarządzania produktami w firmie Motorola, opublikował na twitterowym profilu informację, według której Motoroli w pierwszym kwartale 2014 roku udało się sprzedać 6.5 miliona urządzeń.

Motorola Moto G - flip cover

Produktami, które pozwoliły osiągnąć Motoroli aż tak dobry wynik, były oczywiście smartfony Moto G oraz Moto X. Obydwa urządzenia, chociaż nie były u nas oficjalnie sprzedawane, to i tak cieszyły się niezłą popularnością. Szczególnym zainteresowaniem w Polsce może się poszczycić Moto G, która w stosunkowo niskiej cenie – oferuje całkiem mocną specyfikację oraz szybkie aktualizacje systemowe.

Moto X święciła triumfy głównie w Stanach Zjednoczonych, gdzie można ją było zamawiać za pośrednictwem specjalnej strony internetowej, pozwalającej m.in. na personalizację obudowy tego sprzętu (dobieranie koloru obudowy oraz jej detali itp.).

Wszystko wskazuje na to, że krótkie rządy Google pozwoliły Motce wyjść na prostą i wrócić na właściwy tor. Google, które niedawno sprzedało Motorolę chińskiemu gigantowi Lenovo (za 3 miliardy $), najwyraźniej nie chciało się już „bawić” w zarządzanie tą firmą i wolało powierzyć ją komuś innemu.

Lenovo oczywiście nie zamierza spoczywać na laurach. Według nieoficjalnych informacji, Motorola już przygotowuje kolejny, androidowy smartfon, model Moto E. Ma to być jeszcze tańsze urządzenie, niż Moto G. Z danych, które do nas docierają wiemy, że Moto E ma posiadać 1.2 GHz, dwurdzeniowy CPU, 1 GB RAM-u, 4 GB pamięci na dane oraz 4.3″ ekran.

Mam nadzieję, że Chińczycy umiejętnie pokierują Motorolą, a jej produkty będą sprzedawane nie tylko w USA i krajach Europy Zachodniej, ale także i w Polsce.


 • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

  Nie moja bajka ten smartfon a do tego w Polsce cena około 900 zł. bez ładowarki i słuchawek to kpina i żadna oferta za ten bubel który nie ma LTE , btak slotu kart SD i specyfikacja budżetowa .

  • Drazir50

   Bujaj się dziadu buhaha

  • realnazir

   Ta tak nazir… widze ze twoją pasją jest wyszukiwanie w internecie artykulow n.t. moto g i wypisywanie na kazdej stronce jakim to jest bublem. Wspolczuję traumy :-)

   • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

    Gdyby Moto G była z LTE i ekranem 5 cali to bym za taki model dał 800 zł. ale nie więcej za ten shit bez ładowarki i tak tragicznej specyfikacji .
    Kolega pozbył się tego badziewia MotoG (8GB) i kupił Nexis’5 i jest również zadowolony jak ja z mojego :)