Motorola Moto X – 18 kolorów

Motorola w Q3 2013 dostarczyła 500 tys. Moto X

Według najnowszego raportu analityków ze Strategy Analysis, Motorola w trzecim kwartale 2013 roku dostarczyła aż 500,000 smartfonów Moto X. To spory sukces zarówno dla Google, jak i Motoroli.

Motorola Moto X - 18 kolorów

Oczywiście jeśli porównamy te 500,000 sprzedanych Moto X do gigantów rynku, jak Samsung czy też Apple, to okaże się, że wynik Motoroli jest słaby. Apple tylko w jeden weekend potrafi sprzedać kilka milionów egzemplarzy swoich smartfonów iPhone, czy więc 500,000 można nazwać sukcesem?

Według mnie jak najbardziej. Apple i Samsung żyją we własnym świecie, gdzie miliony sprzedanych smartfonów na kwartał byłoby raczej wielką porażką, niż sukcesem. Motorola Mobility po przejęciu przez Google startuje w zasadzie od zera, więc jej rezultat jest jak najbardziej zadowalający.

Oczywiście Moto X prezentuje jedynie niewielki wycinek rynku smartfonów, bo urządzenie jest sprzedawane tylko w USA. W skali globalnej udziały Motki w porównaniu z zeszłym rokiem spadły o 100% (z 4% do zaledwie 2%). Możemy się jednak spodziewać, że po dzisiejszej premierze smartfona Moto G, który ma być tańszą wersją Moto X – sytuacja Motoroli nieco się poprawi. Sprzedaż smartfonów powinna również wzrosnąć dlatego, że Motorola obniżyła właśnie ceny za Moto X i wprowadziła możliwość personalizacji obudowy tego sprzętu dla wszystkich amerykańskich klientów (do tej pory wyłączność na to miał tylko jeden tamtejszy operator komórkowy).

Źródło