Motorola – zaproszenie na 14 stycznia 2014

Motorola wprowadzi do Europy kolejny smartfon

Motorola, która od czasu przejęcia przez Google „wzięła się mocno w garść”, ma zamiar już w przyszłym tygodniu, podczas specjalnie zwoływanej w tym celu konferencji prasowej, zaprezentować nowy smartfon, który trafi na rynki europejskie.

Motorola - zaproszenie na 14 stycznia 2014

Zaproszenie, które możecie oglądać powyżej, zostało rozesłane do największych portali technologicznych. Całe wydarzenie ma się odbyć już 14 stycznia w Londynie. Mimo wszystko na 100% nie wiadomo, czy Motka pokaże wtedy swój nowy, europejski smartfon (chociaż wzmianka o modelu Moto G budzi jednoznaczne skojarzenia).

Czego możemy się spodziewać? Całkiem możliwe, że Motorola i Google w końcu zaczną sprzedawać w Europie smartfon Moto X, który jest tak naprawdę dużo mocniejszą wersją Moto G. W tej chwili Moto X jest dostępny wyłącznie na terenie USA oraz Brazylii.

Oczywiście jedną z najważniejszych cech Moto X jest… możliwość personalizowania smartfona już podczas dokonywania zakupu. Wybieramy wtedy m.in. jaki kolor ma mieć obudowa, a jaki poszczególne detale (pierścień dookoła obiektywu kamery, przyciski itp.). Możemy sobie nawet zażyczyć specjalne grawerowanie obudowy, aby sprzęt nabrał jeszcze bardziej oryginalnego i osobistego charakteru.

Naturalnie to tylko moje domysły, więc do 14 stycznia tak naprawdę nie dowiemy się, co Motorola i Google planują. Martwię się jednak, że jeśli nawet Moto X zostanie wprowadzany do Europy, to i tak nie będzie można go oficjalnie kupić w Polsce. Przykład Moto G pokazuje, że Google jako europejskie rynki zbytu widzi jedynie bardzo rozwinięte kraje EU, jak np. Niemcy i UK.