Motorola Android Hack

Motorola X Phone – premiera dopiero w sierpniu?

Wygląda na to, że prace nad tajemniczą Motorolą X Phone nie idą tak szybko, jak byśmy tego chcieli. Wszyscy mieliśmy nadzieję, że premiera tego urządzenia nastąpi w czerwcu lub najpóźniej w lipcu. Teraz okazuje się, że obsuwa może sięgnąć nawet sierpnia.

Motorola Android Hack

X Phone to urządzenie, o którym wspominały już chyba wszystkie portale technologiczne na świecie. Tak naprawdę nikt nie ma pewności, czy on w ogóle istnieje. Według plotek, jest to wspólne dzieło Motoroli i Google, które zastąpi obecną linię smartfonów Nexus.

Nowe przecieki informują, że X Phone jest nadal we wczesnej, prototypowej fazie. Planowana specyfikacja ma obejmować 4.7-calowy ekran 1080p, otoczony bardzo cienką ramką. Prototyp podobno nie ma slotu na kartę microSD (tego akurat można się było spodziewać), a jego system stanowi Android w wersji 4.2 Jelly Bean (co nie znaczy, że taki OS będzie w jego finalnej wersji).

Niestety nie ujawniono, dlaczego Motorola X Phone miałaby być odroczona aż do sierpnia. Podobno Google, w momencie przejęcia Motoroli, nie było zachwycone jej projektami. Całkiem więc możliwe, że Google nie chce wypuszczać średniego i mało atrakcyjnego produktu. Zamiast tego ma zamiar lepiej go dopracować i pokazać w późniejszym terminie. Szczerze mówiąc spodziewałem się, że X Phone zobaczymy już na majowej konferencji Google I/O. Wygląda jednak na to, że nie ma na to szans.

Źródło: PhoneArena