Motorola NXT

Motorola X to Motorola NXT? W sieci pojawiła się kiepska, rozmazana ilustracja urządzenia

Do czwartku całą uwagę smartfonowego świata z pewnością przykuje najnowszy produkt Samsunga, Galaxy S IV. Warto jednak pamiętać, że smartfony nie kończą się wcale na Samsungu, a Motorola wraz z Google wkrótce mogą zaprezentować swoje wspólne dzieło, Motorolę NXT.

Motorola NXT

Do tej pory z Motoroli dobiegały do nas wyłącznie plotki, na temat tajemniczego modelu X. Motorola X ma być pierwszym, androidowym smartfonem, który zostanie stworzony we współpracy pomiędzy Motorolą i Google. Gdyby ktoś zapomniał, Google wykupiło Motorolę Mobility, więc nikogo chyba nie zdziwi, jeśli to właśnie te firmy wypuszczą następcę Nexusa 4.

Jak donoszą najnowsze plotki, urządzenie, które powstanie we współpracy tych dwóch firm nie będzie się wcale nazywać X, tylko Motorola NXT. Ma to być smartfon, posiadający 4.7-calowy ekran Full HD o zagęszczeniu pikseli wynoszącym 468 ppi (tyle samo, co w HTC One). Urządzenie będzie napędzane czterordzeniowym chipsetem NVIDIA Tegra 4 (według Nvidii układ jest tak wydajny, jak Qualcomm Snapdragon 800, jednak jego fizyczne gabaryty są o połowę mniejsze). Do dyspozycji użytkownika ma być także 16 MP aparat i 5 MP kamera do rozmów wideo. Co ciekawe, w Motoroli NXT będzie zaimplementowana funkcja, którą zobaczymy dopiero w Galaxy S IV – mam tu na myśli przewijanie ekranu wzrokiem, tzw. Smart Scroll. Jeśli chodzi o wymiary NXT, mają one wynosić 131.2 x 66.7 x 7.9 m, czyli sporo mniej, niż np. modelu RAZR MAXX HD.

Oczywiście należy pamiętać, że powyższe informacje mają bardzo niską wiarygodność. Wszelkich szczegółów na temat nowego, brandowanego przez Google smartfonu, dowiemy się na konferencji Google I/O, która odbędzie się w połowie maja. To właśnie wtedy powinniśmy zobaczyć także nową odsłonę systemu Android, 5.0 Key Lime Pie.

Aktualizacja: Niestety okazało się, że powyższe zdjęcie zostało sfałszowane. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak czekać na bardziej wiarygodne informację dotyczące Motoroli X.

Źródło: PhoneArena