Motorola Android Hack

Motorola X to nie jeden smartfon, ale cała linia urządzeń, mających konkurować ze słuchawkami Samsung Galaxy

Jak wynika z najnowszych przecieków, Motorola X, uznawana do tej pory za tajemniczy smartfon, stworzony we współpracy Google i Motoroli, wcale nie jest pojedynczym urządzeniem. Okazuje się, że ma to być cała seria słuchawek, mających konkurować ze smartfonami Samsung Galaxy.

Motorola Android Hack

Nie trudno się domyślić, że Google i Motorola nie chcą konkurować z najsłabszymi produktami Galaxy, ale raczej z tymi rangi premium, jak najnowszy Galaxy S4. Dzisiejszy przeciek dodatkowo potwierdzają niedawne doniesienia, według których  Google jest coraz bardziej zmartwione dominacją Samsunga i chce temu przeciwdziałać. Ten koreański gigant na systemie Android zyskuje już więcej, niż jego twórca, a produkty z logo Samsunga stanowią prawie 50% wszystkich urządzeń z Android OS.

Wracając do Motoroli X – pierwsze smartfony z tej linii, zostaną zaprezentowane na tegorocznej konferencji Google I/O (która startuje 15 maja) i wejdą do sklepów w czerwcu. Jeśli mam być bardziej konkretny, to zdradzę jeszcze, że X będzie można kupić poprzez Google Play Store (czyli znowu zostaniemy zmuszeni do tego, by sprowadzać te produkty poprzez znajomych, np. z UK). Nie wiadomo niestety, czy tak jak w przypadku Nexusa 4, tak i tym razem gigant z Mountain View będzie dopłacał do każdego zakupionego sprzętu. Jeśli tak, to ceny w Google Play, w porównaniu ze zwykłymi sklepami, będą dużo korzystniejsze.

Źródła wewnątrz Motoroli sugerują także coś, co można uznać raczej za czcze życzenia, niż rzeczywisty projekt. Według nich, podczas zakupu urządzeń serii X, będzie można je spersonalizować. Google i Motorola wyprodukują dla nas smartfon, zgodnie z tym, co sobie podczas zakupu wybierzemy. Dobrać będzie można np. ilość RAM, pojemność pamięci wewnętrznej, preinstalowane tapety, aplikacje itp. Czas realizacji takiego urządzenia, ma wynieść około tygodnia. Mało tego, będziemy mogli wybrać sobie także to, czy urządzenie dostaniemy z zablokowanym, czy odblokowanym bootloaderem. Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie brzmi to trochę jak bajka.

Mimo wszystko, chyba warto czekać do 15 maja, kiedy to Google wraz z Motorolą pokaże co kryje się pod tajemniczym „X”. Na Google I/O najprawdopodobniej poznamy także nową odsłonę systemu Android, Key Lime Pie.

Źródło: GSMArena