xoom-clockwork

Motorola Xoom zrootowana

Motorola Xoom dopiero wczoraj trafiła do amerykańskich sklepów – a już dzisiaj pojawił się sposób na zrootowanie urządzenia.

Motorola Xoom - Clockwork

Jest to szczególnie dobra wiadomość dla osób, które lubią modyfikować soft urządzeń opartych o Android. Root na pewno pozwoli na rozwój wielu modyfikacji, które byłyby niemożliwe bez niego. Oczywiście należy raczej zapomnieć o pełnych, gotowanych ROMach na nowe urządzenia Motoroli. Oryginalne pliki ROM pochodzące od Motoroli są podpisywane cyfrowo, a bez tego podpisu bootloader nie zainstaluje żadnego ROMu.

Motorola Xoom - Root

Dla zaawansowanych użytkowników, którzy posiadają, lub wkrótce będą mieć Motorolę Xoom – przedstawiam instrukcję rootowania tego urządzenia:

 1. # Ściągnij XOOM root zip.
 2. # Rozpakuj plik.
 3. # Wgraj rozpakowane pliki na urządzenie.
 4. adb reboot bootloader (przeskocz następne 3 kroki, jeśli już odblokowałeś urządzenie przez fastboot)
 5. fastboot oem unlock
 6. # czekaj na reebot
 7. adb reboot bootloader
 8. fastboot flash boot rootboot.img
 9. fastboot reboot
 10. # czekaj na reboot
 11. adb remount
 12. adb push su /system/bin
 13. adb shell ln –s /system/bin/su /system/xbin/su
 14. adb shell chmod 4755 /system/bin/su
 15. adb push Superuser.apk /system/app

Jeśli ktoś nie wie, o co chodzi w tej instrukcji – niech lepiej sam nie próbuje rootować Xoom, bo może zrobić z niej bezużyteczną cegłę. Jak zwykle wszystko robicie na własną odpowiedzialność.

Zapewne wkrótce będzie można się spodziewać większej ilości modyfikacji Motoroli Xoom – do czasu premiery urządzenia w Polsce wyjdzie ich już cała masa.

Źródło: androidspin.com