Mountains Now – żywa tapeta na Android

Mountains Now – nowa, żywa tapeta dla Androida inspirowana Google Now

Niewątpliwie jedną z największych zalet Androida, jest możliwość jego praktycznie dowolnej personalizacji. Jednym z elementów, które temu służą, są żywe tapety, czyli animacje wyświetlane jako tło naszego interfejsu użytkownika. Jedną z takich tapet jest Mountains Now, która dodatkowo została zaopatrzona w efekt paralaksy (tapeta 3D).

Mountains Now - żywa tapeta na Android

Jeśli na swoim Andku macie dostęp do Google Now, to zapewne wiecie, że tłem w tej aplikacji jest piękny, kolorowy widok gór i wody, po której pływają statki. Programiści z Intcast postanowili zrobić z tego użytek i wzorując się na panoramie z Google Now, stworzyli żywą tapetę z efektem paralaksy. Czym jest efekt paralaksy i co dzięki niemu otrzymujemy? Za jego pomocą ekran w naszym smartfonie lub tablecie uzyskuje trzeci wymiar. Wszystko dzięki użyciu wbudowanego w urządzenie żyroskopu, który wykrywa ruchy i w odpowiedni sposób animuje tapetą, wywołując w ten sposób wrażenie głębi. Oczywiście aby paralaksa działała, wasz smartfon lub tablet musi posiadać żyroskop.

Mountains Now - żywa tapeta na Android

Mountains Now wygląda bardzo efektownie i jestem pewien, że spodoba się większości z was. Dodam jeszcze, że tapeta występuje w dwóch wersjach: darmowej i płatnej. Wersja darmowa jest nieco zubożona w stosunku do płatnej, w której możemy dodatkowo zmieniać porę dnia i nocy (świt, zmierzch, noc). Linki do obydwu wariantów tapet znajdziecie poniżej.

Ściągnij: Wersja Bezpłatna | Wersja Płatna