Sony-Ericsson-MT11i-0

MT11a i MT11i – nowe smartfony SE z Androidem?

Sony Ericsson planuje wypuszczenie kolejnych smartfonów z systemem Android?

Sony Ericsson MT11i - User Agent

Sony Ericsson coraz bardziej rozpędza się z wypuszczaniem nowych modeli smartfonów, wygląda na to, że firma planuje kolejne dwa urządzenia. W sieci pojawiły się informacje UAprof (czyli opis możliwości telefonu w formacie XML), dotyczące nieznanych smartfonów SE – MT11a i MT11i.

Według danych, obydwa modele będą działać w oparciu o system Android 2.3 Gingerbread. Jeśli chodzi o „wnętrzności” urządzeń – mają mieć zamontowany ekran o rozdzielczości FWVGA (480 x 854 pikseli), oraz jednordzeniowy procesor Cortex A8 – który może być taktowany częstotliwością w przedziale od 600MHz do 1GHz. Nowe smartfony będą najprawdopodobniej zwykłymi „dotykowcami”, bez klawiatury QWERTY.

Jeśli chodzi o nazwy kodowe urządzeń, to MT11i będzie prawdopodobnie wersją międzynarodową, natomiast MT11a zostanie przeznaczony na rynek amerykański. Wszystko wskazuje na to, że te dwa nowe smartfony nie wniosą niczego szczególnego do obecnej oferty SE – ot kolejne klony wyposażone tak samo, ale w innej obudowie. Wszyscy z utęsknieniem czekamy, aż SE wreszcie wypuści jakieś informacje na temat swojego pierwszego, dwurdzeniowego urządzenia – Xperia Duo.

Źródło: Sony Ericsson (1),(2)