Nokia-N9-Angry-Birds

N9 bez szans, Nokia porzuca MeeGo zaraz po premierze

Model Nokia N9 można swobodnie nazwać „dzieckiem porzuconym zaraz po porodzie”. Prezes Nokii, Stephen Elop stwierdził, iż Nokia nie będzie się zajmować systemem MeeGo i to nawet wtedy, gdy sprzedaż pierwszego urządzenia z tym OS będzie sukcesem.

Nokia N9

Nokia N9 zbiera bardzo pozytywne komentarze, zarówno prasy, jak i pierwszych użytkowników – niestety Nokia wydaje się być głucha na te głosy. Prezes Nokii, Stephen Elop stał się na tyle monotematyczny, iż nie widzi obecnie niczego innego – poza systemem Windows Phone.

Działanie Nokii jest dziwne, przecież firma włożyła w system MeeGo sporo pieniędzy, a teraz nawet bez przetestowania jego możliwości, zaraz po premierze N9 – Elop stwierdza, że już się nie będzie zajmował MeeGo. Podobna sytuacja była w przypadku Maemo. Dziwi fakt, że Nokia w taki bezsensowny sposób pali za sobą mosty – przecież Elop mógłby ciągle wspierać MeeGo, jako system poboczny, choćby z tego względu, że jest to ogromnie obiecujący projekt – może nawet bardziej, niż Windows Phone?

Jeśli chodzi o MeeGo, to całe szczęście projekt nie upadł, gdyż przejęło go LG wraz z innymi firmami – jest więc nadzieja, że wkrótce zobaczymy więcej smartfonów z MeeGo.

Źródło: Pocketnow