Huawei Ascend P7 – wszystkie strony

Następca Huawei Ascend P7 z super wytrzymałym ekranem?

W wywiadzie dla gazety 21st Century Business Herald, jeden z szefów chińskiego producenta smartfonów Huawei –  Yu Chengdong – ujawnił, że firma planuje zaopatrzyć następcę modelu Ascend P7 w szafirowy ekran.

Huawei Ascend P7 - wszystkie strony

Wszystko wskazuje na to, że Huawei będzie chciało zaoferować swoim klientom produkt wraz z ekranem o zwiększonej wytrzymałości na zarysowania oraz uszkodzenia, jednak mało prawdopodobne jest to, że firma ta zdąży z prezentacją takiego urządzenia zanim dokona tego Apple, który według niektórych spekulacji zdecyduje się na szkło szafirowe w przypadku iPhone’a szóstej generacji.

Yu Chengdong postanowił również zdradzić kilka kluczowych elementów, na których ma skupić się w najbliższej przyszłości kierowany przez niego koncern. Jednym z nich jest zwiększenie swojego udziału na rynku e-commerce poprzez zwiększenie liczby sklepów internetowych, co ma pomóc Huawei na zwiększenie obecności produktów na rynkach poza Azją. Zauważył on również, że firma powinna także starać się o zwiększenie świadomości swojej marki, w czym z całą pewnością nie pomoże dążenie do osiągnięcia jak największego zysku w jak najkrótszym czasie. Yu Chengdong porównał na koniec Huawei z niemieckimi markami samochodów dodając, że chce, aby chińskie przedsiębiorstwo stało się, podobnie jak Audi, marką premium w przeciwieństwie do Volkswagena.

Huawei ujawniło, że sprzedało do tej pory 3 miliony sztuk modelu Ascend P6 oraz przekazało, iż model Ascend P7 również sprzedaje się bardzo dobrze, szczególnie w Chinach. Firma ta w tym roku całkiem solidnie wzmacnia swoje sprzętowe portfolio, między innymi modelami Ascend Mate 2, który słynie z bardzo pojemnej baterii oraz wykonanym z metalu Ascend Mate 3, którego oficjalnej prezentacji spodziewamy się na tegorocznych targach IFA.