Motorola Moto G2 – kartonik

Następca Motoroli Moto G przyłapany w benchmarku?

Motorola Moto G została wprowadzona na rynek końcem ubiegłego roku, a już wszystko wskazuje na to, że oficjalnie możemy rozpocząć medialne spekulacje odnośnie następcy tego modelu. Otóż w benchmarku GFXBench w zeszłym miesiącu przyłapany został najprawdopodobniej następca Moto G o niepotwierdzonej jeszcze nazwie, ale możemy na potrzeby tego tekstu ochrzcić tego smartfona jako Motorola Moto G2.

Motorola Moto G - przód i tył

Model o symbolu XT1063 wydaje się być ulepszoną wersją modelu, który zaprezentowany został w 2013 roku, a właśnie za sprawą GFXBench wiemy, jaką specyfikacją techniczną będzie się on mógł pochwalić. Według tych danych, urządzenie ma cechować się 5 – calowym ekranem o rozdzielczości 720p, chipsetem Qualcomm Snapdragon 400, którego cztery rdzenie taktowane są z częstotliwością 1,2 GHz oraz 1 GB pamięci RAM i 8 GB pamięci wewnętrznej. Znajdziemy tutaj także 8 – megapikselową, tylną kamerkę oraz przednią o rozdzielczości 2MP. Urządzenie ma po wyjęciu z pudełka pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Android 4.4.4 KitKat.

Motorola_Moto_G2_GFXBench

Jak widać, największą zmianę w stosunku do poprzednika zauważamy w przypadku ekranu, który z 4,5” urósł aż o pół cala. Ulepszone zostały także kamerki, gdyż jak doskonale pamiętamy, w Motoroli Moto G znajdziemy tylną kamerę 5MP oraz przednią 1,3MP. Nie mamy niestety żadnych informacji odnośnie baterii, jaka ma być zamontowana w modelu „Moto G2”.

Patrząc na specyfikację, którą poznaliśmy dzięki benchmarkowi GFXBench, możemy bez wahania stwierdzić, że zmiany nie są w żadnym stopniu rewolucyjne. Rozrósł się ekran, jednak nastąpiło to bez zmiany rozdzielczości oraz nie zmieniono chipsetu, co może wynikać najprawdopodobniej z tego, że producent chce utrzymać stosunkowo niską cenę już odświeżonego urządzenia. Jak to wszystko będzie działać w rzeczywistości i czy te parametry w ogóle zostaną potwierdzone dowiemy się najpewniej już w najbliższym czasie.

Aktualizacja (11.VIII.2014): Według najnowszych plotek Motorola Moto G2 powinna być dostępna do kupienia już od 10 września. Smartfon ma pojawić się w sklepach pod nazwą Moto G2 lub Moto G+1. Cena urządzenia to podobno 250€ (ok. 1050 zł), czyli jakieś dwa razy więcej niż Moto G i o 25% więcej niż Moto G LTE.

Aktualizacja (2.IX.2014): W sieci pojawiło się dzisiaj zdjęcie, przedstawiające kartonik, w którym będzie sprzedawana Motorola Moto G2.

Motorola Moto G2 - kartonik

Zdjęcie opakowania to oczywiście nie wszystko, bo w sieci pojawia się teraz cała masa zdjęć, przedstawiających Moto G2. Zresztą, zobaczcie sami.

Premiera Motoroli Moto G2 odbędzie się prawdopodobnie 4 września. Na debiut nowego smartfona Motoroli nie będziemy więc musieli czekać zbyt długo.