NEC-MEDIAS-WP-N-06C-0

NEC MEDIAS WP N-06C: cienki i wodoodporny smartfon

Firma NEC zaprezentowała w Japonii swój najnowszy smartfon – wodoodporny i bardzo „szczupły” NEC MEDIAS WP N-06C.

NEC MEDIAS WP N-06C

O NEC Medias N-06C pisałem już miesiąc temu, ale były to ciągle nieoficjalne informacje. Dzisiaj NEC oficjalnie zaprezentował swoją nową słuchawkę. Smartfon w japońskiej sieci NTT DoCoMo pojawi się w okolicach czerwca i lipca. Nowy NEC przedstawia się bardzo obiecująco, szczególnie dlatego, iż jest wodoodporny.

Pomyślcie sobie – jedziecie nad jezioro, wchodzicie do wody, ale wcale nie musicie tracić kontaktu ze światem – do wody można wejść z własnym smartfonem. Dla niektórych taka funkcjonalność to zbawienie, a dla innych przekleństwo – bo teraz szef z pracy może zadzwonić, nawet jak dajemy nura do wody.

Medias N-06C jest w dodatku bardzo cienkim urządzeniem, mierzy zaledwie 7.9mm grubości – czyli nawet mniej, niż Samsung Galaxy S II. NEC jest grubszy jedynie w miejscu, gdzie znajduje się kamera – tam mierzy 9.7mm. Jeśli chodzi o specyfikację – to urządzenie oparte zostało o system Android w wersji 2.3.3 Gingerbread, posiada 5MP kamerę, 4-calowy ekran LCD o rozdzielczości 854 x 480, 1GHz procesor Qualcomm MSM8255, 512MB RAM, łączność 802.11b/g/n WiFi, Bluetooth, oraz slot na karty microSDHC.

NEC MEDIAS WP N-06C

Niestety, nie wiadomo, czy ten smartfon pojawi się gdziekolwiek indziej – poza Japonią. Szkoda, że takie fajne słuchawki są często produkowane wyłącznie dla Japończyków.

Źródło: Engadget