Android KitKat i wafel Nestle

Nestle na Facebooku zdradza, że premiera Androida 4.4 KitKat odbędzie się w październiku

Nestle, które podpisało z Google umowę a tym samym „zagarnęło” dla siebie nazwę dla nowej odsłony systemu Android – najwyraźniej dysponuje informacjami nt. terminów premiery 4.4 KitKat. Czy Google faktycznie ma zamiar zaprezentować swój nowy OS już w przyszłym miesiącu?

Android KitKat i wafel Nestle

Do tej pory wiedzieliśmy jedynie, że pojawiający się ostatnio w dość licznych przeciekach LG Nexus 5 – ma zostać oficjalnie pokazany w październiku (prawdopodobnie 14) i wprowadzony do sklepów 31 października. Dzisiaj ukazało się potwierdzenie tego terminu, które jednak nie pochodzi z nieoficjalnych źródeł, tylko od nowego, wielkiego partnera Google, firmy Nestle.

Na swoim facebookowym koncie jeden z pracowników Nestle, w odpowiedzi na pytanie „kiedy KitKat oficjalnie zadebiutuje” – uzyskał odpowiedź, że nastąpi to w październiku. Oczywiście nie wiadomo, czy odpowiedź można uznać za wiarygodną. Równie dobrze osoba, która udzieliła wyjaśnienia – mogła podać taki termin „na odczepkę”, nie zdając sobie sprawy, że jej wypowiedź będzie cytowana przez wielkie portale technologiczne.

Z drugiej strony bardzo dziwne wydaje się też to, że szeregowy pracownik Nestle – zna plany giganta z Mountain View. Mimo wszystko w sieci pojawia się coraz więcej sygnałów nt. październikowej premiery Nexusa 5 i Androida 4.4 KitKat. Mam nadzieję, że Google faktycznie pokaże swoje nowe produkty właśnie w tym terminie, który według mnie jest idealny (wrzawa po IFA 2013 i prezentacji smartfonów Apple powoli ucicha, wszyscy skupią się więc na tym, co pokaże Google).

Źródło: Nestle