Google – logo

Nexus 3 – szczegóły specyfikacji

Portal BGR dotarł do specyfikacji trzeciej odsłony smartfonu Google, następcy modelu Nexus S.

Google

Wiadomość należy traktować wyłącznie jako plotkę, gdyż portal BGR nie podał żadnego źródła swoich rewelacji. A więc jaki według BGR będzie Nexus 3? Przede wszystkim jego spodziewana nazwa, to „Nexus 4G” – chodzi tutaj o rynek amerykański, więc nie wiadomo, jaką nazwę by miał mieć w Europie. Sercem urządzenia ma być dwurdzeniowy procesor Qualcomm OMAP 4460, lub inny układ o niskim poborze energii, bazujący na Krait Snapdragon. Procesor będzie podobno taktowany częstotliwością między 1.2GHz do 1.5GHz.

Nowy Nexus ma posiadać duży ekran w rozdzielczości 720p HD (1280 x 720), 1GB pamięci RAM, 5MP kamerę główną i 1MP do wideorozmów. Co ciekawe – smartfon nie będzie zaopatrzony w przyciski na przednim panelu, wszelkie czynności będziemy wykonywać dotykowo, na ekranie systemowym.

Zgodnie z tradycją, urządzenia od Google jako pierwsze oferowały nowe odsłony systemu Android. Podobnie będzie w tym przypadku, gdyż trzeci Nexus będzie oparty o system Android 4.0 Ice Cream Sandwich – wersja ta ma stanowić pomost między Gingerbread a Honeycomb. Nie ma w tej chwili niestety informacji, na temat producenta tego urządzenia – ale prawdopodobnie będzie to LG, lub HTC.

Nexus 4G w amerykańskiej sieci AT&T ma się pojawić już jesienią tego roku. Przypominam, że cała informacja to tylko plotka, jeśli „wypłynie” coś nowego na ten temat – przeczytacie o tym w kolejnym newsie.

Źródło: BGR