LG Nexus 4

Nexus 4 i Nexus 10 już wyprzedane

Zła wiadomość dla osób, które chciały dzisiaj zamówić sobie smartfon Nexus 4 lub tablet Nexus 10 – urządzenia w momencie wejścia do Google Play w UK i Australii, zostały wyprzedane.

LG Nexus 4

Tak ogromnego zapotrzebowania na te urządzenia można się jednak było spodziewać. Urządzenia dostępne na Google Play, są dotowane przez giganta z Mountain View. Pisałem Wam zresztą niedawno, że LG wyceniło smartfon Nexus 4 na około 2500 zł, a nie jak Google, na około 1000 zł. Oznacza to, że dotowaną cenę można spotkać jedynie w tych krajach, które mają pełny dostęp do elektroniki na Google Play (czyli nie w Polsce). Niestety my, Polacy – będziemy musieli albo kombinować i prosić znajomych z np. UK lub Niemiec o zakup i przywiezienie urządzeń, albo zamawiać w Polsce, po „zawyżonej”, czyli wolnorynkowej cenie LG.

Mogę się założyć, że osobami, które wykupiły całą partię Nexusów 4 i 10 z Google Play, są w większości handlarze, którzy później je sprzedadzą z zyskiem na portalach aukcyjnych. Google w mojej opinii postępuje bardzo niesprawiedliwie, dotując sprzęt tylko „wybrańcom z państw zachodnich”. Takie działanie zdecydowanie podkopuje zaufanie do marki i systemu Android, gdyż Google w dobitny sposób daje nam do zrozumienia, że np. Polacy, Czesi, czy też Węgrzy – są gorsi, niż Anglicy, Niemcy i Hiszpanie.

Źródło: GSMArena