LG Optimus G2 – front

Nexus 5 będzie zbudowany na bazie LG G2?

Na jednym z wietnamskich blogów (który już przedtem ujawniał informacje nt. nadchodzących urządzeń Apple, Samsunga, Motoroli i LG – na długo przed ich premierą) pojawiła się wiadomość, że Nexus 5 może zostać oficjalnie zaprezentowany jeszcze w tym roku i nie będzie mieć nic wspólnego z Moto X.

LG G2 - front

Co w tej chwili wiemy? LG inwestuje podobno ogromne pieniądze w dwie, nowe fabryki w Wietnamie, gdzie mają być produkowane Nexusy 5. Google Nexus 5 będzie urządzeniem z najwyższej półki, budowanym na bazie zaprezentowanego niedawno LG G2. Według informatorów smartfon pod względem specyfikacji będzie praktycznie taki sam, jak G2 – jednak jego obudowa zostanie pozbawiona przycisków z tyłu a wizjer kamery będzie przesunięty bliżej krawędzi. Design Nexusa 5 ma się trochę „zazębiać” z designem nowego Nexusa 7. Podobnie jak w Nexusie 4, tak i w kolejnej edycji tego smartfona cały tył obudowy będzie pokrywać szkło.

To już nie pierwsza wzmianka na temat tego, że Nexusa 5 wyprodukuje właśnie LG. Powyższa informacja składa się zresztą w piękną całość – przecież w zeszłym roku ten koreański producent najpierw zaprezentował LG Optimusa G, a potem na jego bazie powstał Nexus 4. Czy w tym roku sytuacja się powtórzy i Nexus 5 będzie tak naprawdę nieco zmodyfikowanym G2 z bezpośrednim wsparciem Google? Jeśli tak, to na rynku smartfonów eksploduje prawdziwa bomba, która może zmieść konkurencję z powierzchni ziemi. Pomyślcie tylko – 5.2″ ekran 1080p, Snapdragon 800, 2GB RAM’u, 13MP kamera z optyczną stabilizacją obrazu i świeżutkie aktualizacje prosto od Google, to brzmi jak piękny sen każdego geeka. Oby się ziścił.

Źródło


  • Krzyś

    Dobra baza dla popularnego urządzenia, wydajne CPU i pojemna bateria zapewnią długie i przyjemne korzystanie. Taki ekran na pewno będzie bardzo wyraźny ! LG cały czas rozwija się na rynku smartfonów, we wszystkich przedziałach cenowych.