LG Nexus 5

Nexus 5 na kolejnym zdjęciu

Nexus 5, który już wielokrotnie był tematem różnego rodzaju przecieków – dzisiaj pojawił się na kolejnej, bardzo wyraźnej fotografii. Czego dowiadujemy się tym razem?

LG Nexus 5

Na zdjęciu widzimy „plecy” Nexusa 5, na których umieszczono logo produktu, wizjer kamery oraz flesz LED. Na lewej krawędzi urządzenia zamontowano przycisk służący do regulacji głośności, natomiast u góry smartfona wprawne oko dostrzeże wcięcie, gdzie umieszczono wejście słuchawkowe mini-jack.

Design Nexusa 5 pasuje idealnie do tego, który znamy już z tabletu Nexus 7 2013 (Nexus 7 II). Google począwszy od tego roku chce najwyraźniej zunifikować wygląd swoich produktów.

Czy zdjęcie jest autentyczne? Tego oczywiście nigdy nie możemy być pewni. Za autentycznością przemawia jednak fakt, że użytkownik, który umieścił w internecie fotografię – krótko potem ją skasował.

Autor fotografii podzielił się też kilkoma szczegółami nt. Nexusa 5. Według niego (co chyba nikogo nie zaskakuje) urządzenie jest mniejsze niż LG G2, a w dotyku zupełnie przypomina najnowszego Nexusa 7.

Przypominam również, że wczoraj w sieci pojawiła się analiza loga z Nexusa 5. Dzięki niej dość szczegółowo poznaliśmy specyfikację tego urządzenia. Ku zdziwieniu wielu osób Nexus 5 w odróżnieniu od Lg G2 będzie miał nie tylko mniejszy ekran, ale także gorszy, 8MP aparat (prawdopodobnie bez stabilizacji obrazu). Jeśli więc ktoś liczył na to, że LG Nexus 5 będzie tak naprawdę bliźniaczą kopią LG G2, ale wyposażoną w lepszy design i aktualizacje prosto od Google – może się grubo przeliczyć. Ja jednak nadal mam nadzieję, że nowy Nexus będzie jednak zaopatrzony w 13MP kamerę z OIS.

Źródło: The Verge


 • wiek

  jaki gorszy aparat??? 8MP to tylko wielkość zdjęcia, nie jakość!!!!, o jego jakości decyduje przetwornik oddający biel, czerń, szczegóły itp. a po co mi płachta 13MP,???

  • http://smartfan.pl Noob

   Masz rację, ale brak optycznej stabilizacji będzie powodem do sporego narzekania.

   • wiek

    może tak ale to inna sprawa, ps. ja i tak kupię N5 na którego czekam z niecierpliwością niezależnie jak i co będzie miał. na pewno gorszy od sgs2 nie będzie a ktory jest fajnym telefonem, pozdrawiam :)