LG Nexus 5 z Google Play

Nexus 5 pojawił się znowu, tym razem w sklepie Google Play

Jeśli jeszcze nie macie dość przecieków na temat LG Nexusa 5, to dzisiaj pojawił się kolejny, najbardziej oficjalny z dotychczasowych. Nexus 5 tym razem zawitał w sklepie Google Play. Czy to przypadek, czy może celowe działanie?

LG Nexus 5 z Google Play

Naturalnie Google Nexusa 5 ze swoich stron już usunęło, jednak wszystkie zainteresowane portale technologiczne zdążyły się o tym dowiedzieć. Krótki pobyt Nexusa 5 na stronach Google Play ujawnił też cenę sprzętu. Jak sami możecie poniżej przeczytać – za 16GB wariant urządzenia będzie trzeba w USA zapłacić 349$, czyli około 1085 zł. W Europie Google niestety przelicza te ceny na euro, co daje sporo większą kwotę, wynoszącą 1470 zł. Oczywiście w sprzedaży będzie też dostępny większy, 32GB wariant Nexusa 5, jednak jego ceny Google „przez przypadek” nie ujawniło.

LG Nexus 5 na stronach Google Play

Jak sami widzicie, na zdjęciu pokazanym przez Google, oprócz Nexusa 5 widać też ekran główny systemu Android 4.4 KitKat z nowym interfejsem, ikonami i tapetą.

Czy powyższy przeciek to faktycznie przypadek? Jakoś nie chce mi się wierzyć, że któryś z pracowników Google kliknął nie tą ikonę co trzeba i opublikował sklepowy profil Nexusa 5. Myślę, że to działanie było w pełni zamierzone i miało nam dać do zrozumienia, że premiera smartfona LG i Google odbędzie się lada chwila.

Google niestety nie rozesłało jeszcze żadnych zaproszeń na konferencję, podczas której zobaczymy Nexusa 5 i Android 4.4 KitKat. Ostatnie wpisy na oficjalnym profilu Google+ systemu KitKat sugerują, że cała impreza związana z prezentacją odbędzie się 28 października.

Aktualizacja: Swoje „dwa grosze” dorzucił też kanadyjski operator komórkowy Telus. Firma opublikowała zdjęcia prasowe Nexusa 5.

Źródło: TheVerge