LG Nexus 5 – rozebrany

Nexus 5 rozebrany na części – wymiana baterii to nie problem

Portal iFixit to bardzo ciekawe miejsce w sieci, gdzie możemy sprawdzić, co kryje się we wnętrzu praktycznie każdego smartfona. Mało tego – redaktorzy portalu rozkładając sprzęt na czynniki pierwsze oceniają (w skali od 1 do 10), czy jest on łatwy do naprawienia (rozkręcenia), czy też ze względu na felerną konstrukcję jego rozkręcanie jest trudne. Jak pod tym względem wypadł LG Nexus 5?

LG Nexus 5 - rozebrany

Niestety Google jest dość restrykcyjne wobec markowanych przez siebie smartfonów i nie pozwala, aby w Nexusach była możliwość wymiany baterii. Taka decyzja powoduje, że Nexus 5 ma obudowę, której bez narzędzi nie da się otworzyć. Całe szczęście jak udowadnia iFixit, wystarczy tylko lekko podważyć tylną klapkę, aby ją całkowicie zdjąć i dostać się do baterii oraz innych podzespołów.

LG Nexus 5 - podważanie

LG w środku obudowy nie przykleiło baterii na żaden klej, więc jest ona jedynie wciśnięta pomiędzy elementy wewnętrzne. Wystarczy odłączyć taśmę i lekko podważyć akumulator, a już wypada on z formy. To świetna wiadomość, która oznacza, że jeśli w przyszłości „padnie” nam bateria w Nexusie 5, to bez większego problemu wymienimy ją na nową, sprawną – i to nawet bez angażowania specjalistycznego serwisu. Będą do tego wystarczyć jedynie proste narzędzia.

Na koniec dodam, że iFixit ocenił „naprawialność” modelu Nexus 5 na 8/10. To świetny wynik. Dla porównania jeden z najgorzej wykonanych pod względem naprawy smartfonów, HTC One – dostał notę 1/10 (nie da się go rozebrać bez uszkodzenia niektórych elementów sprzętu).

Krótką relację z otwierania Nexusa 5 możecie obejrzeć na poniższym filmie. Po więcej zdjęć i szczegółów dotyczących podzespołów tego smartfona – zapraszam do linku źródłowego.

Źródło


 • miśuszaty

  sory za óje w spróbuje

 • miśuszaty

  niektórzy piszą że nexusa 5 wadą jest niewymienna bateria ale wystarczy że ktoś kilka razy sprubóje w domu to i nawet wymieni na kolanie w autobusie tylko trzeba uważać żeby nam jakiejś części nie ukradli :-) żart
  a tak mnie ciekawi czy nie dało by się jakoś zmodyfikować i dodać trochę pamięć ale raczej to nie możliwe

 • Shem

  Dla zainteresowanych, recenzja nexus 5 w języku polskim:

  http://youtu.be/uYY9oLW6lu4

  Pozdrawiam

 • Nazir

  I bardzo dobrze bo z poprzednim modelem było więcej problemu i gimnastyki aby si e dostać do baterii

  Tak czy siak , czekam na Nexus’5 w Polskich sklepach i może się skuszę a wtedy będę się martwił jak zmienić baterię i kupić drugą :)

  • http://smartfan.pl Noob

   Coś mi się zdaje, że polska premiera się przeciągnie. W zachodnich sklepach Google Play nadal brakuje niektórych wariantów Nexusa 5.

   • Nazir

    Na eBay mogę kupić po przeliczeniu euro/usd za około 1700-2100zł. , podobnie już na alledrogo biały lub czarny 32GB (D820)

    Za około 2200 zł. czarny 32GB wersja D821 Europejski LTE który działa w Polsce