LG Nexus 5 – nowy grill glośnika i mikrofonu

Nexus 5 w nowej wersji sprzętowej, udoskonalono kilka elementów

Nie tylko software Nexusa 5 ulega aktualizacjom, ale także jego hardware. LG wprowadziło właśnie kolejną wersję sprzętową tego googlowego smartfona, której obudowa została nieco zmodyfikowana.

LG Nexus 5 - nowy grill głośnika i mikrofonu

LG Nexus 5 – nowy grill głośnika i mikrofonu (nowa wersja na górze).

Niestety podczas projektowania sprzętu i jego testów nie da się wychwycić wszystkich jego wad. Dopiero rzesze użytkowników, którzy zaczynają używać smartfona, często odkrywają w nim sporo, niewidocznych wcześniej dla producenta usterek i niedoróbek. Podobnie jest z Nexusem 5, który wyszedł właśnie w kolejnej wersji sprzętowej.

LG Nexus 5 - nowe przyciski regulacji głośności

LG Nexus 5 – nowe przyciski regulacji głośności (nowa wersja na górze).

Jak sami widzicie na zdjęciach porównawczych, zmieniony został m.in. grill głośnika i mikrofonu, którego dziurki mają teraz większą średnicę. Udoskonalono też przyciski regulacji głośności i power, gdyż użytkownicy narzekali, że są one nieco luźne. Podobno zmodyfikowano też tackę na kartę SIM, która jest teraz bardziej dopasowana. Zmianie uległa również ramka okalająca ekran, którą wygładzono (użytkownicy uskarżali się, że jest ona zbyt ostra).

LG Nexus 5 - nowe przyciski power

LG Nexus 5 – nowy przycisk Power (nowa wersja na górze).

Jeśli chcielibyście kupić Nexusa 5 w nowej wersji sprzętowej, to radzę Wam zamawiać modele, które dość szybko schodzą z magazynów. Z dotychczasowych informacji wynika, że najbardziej chodliwym wariantem jest czarny Nexus 5 z 32 GB pamięci. Jeśli zamówicie białą wersję z 16 GB pamięci, to macie niestety dużą szansę, że dostaniecie ją w pierwszej wersji sprzętowej.

Jak się okazuje nowa wersja podobno również posiada swoje usterki. Pierwsi jej użytkownicy narzekają, że ekran w ich nowym Nexusie 5 wyświetla zbyt intensywne i przesycone kolory. Miejcie się więc na baczności.


  • wiek

    Jeśli chodzi o przyciski to nie widzę problemu gdyż korzystał z etui które je zakrywa. Działają fajnie z wyczuwalnym klikiem. Odnośnie otworów na głośniki… hmm różnica pewnie jest lecz ciekawe czy naprawdę jest dużą różnica?

    • http://smartfan.pl/ Noob

      Zmiany są kosmetyczne, a różnicę w budowie wylotu głośnika można pewnie sprawdzić tylko w laboratorium.