LG Nexus 5 – pokrowiec od SPIGEN, front

Nexus 5 w sklepach od 31 października?

Producent pokrowców na smartfony, firma SPIGEN wskazuje, że datą wejścia do sklepów LG Nexusa 5 może być 31 październik. Czy to właśnie wtedy Nexus 5 pojawi się na półkach sklepowych?

LG Nexus 5 - pokrowiec od SPIGEN, front

Oczywiście normalnie nikt by się nie przejmował producentem etui gdyby nie fakt, że analogiczna sytuacja miała miejsce w przypadku Apple iPhone 5C. SPIGEN na stronach Amazonu zamieścił wtedy nie tylko dobrej jakości zdjęcia niezaprezentowanego jeszcze 5C, ale także potwierdził jego nazwę. Podobnie sprawa wyglądała przed wejściem Samsunga Galaxy Note 3 – wtedy SPIGEN również rozpoczęło przedsprzedaż pokrowca, pokazując przy tym render przedstawiający Note 3.

Na temat Nexusa 5 mamy już całkiem sporo wiadomości, a najwięcej udało się uzyskać dzięki niechlujstwu amerykańskiego urzędu certyfikującego FCC, który przez przypadek ujawnił zdjęcia tego smartfona i jego komponentów. Do momentu przecieku z FCC myśleliśmy, że nowy Nexus będzie googlowską kopią flagowca LG, modelu G2. Dokumentacja FCC ujawniła jednak, że co prawda urządzenie wyjdzie ze stajni LG, ale będzie zmodyfikowanym wariantem G2, z 4.96″ ekranem 1080p, chipem Snapdragon 800 oraz 13MP kamerą. Oczywiście jednym z kluczowych elementów nowego smartfona będzie kolejna odsłona systemu Android – 4.4 KitKat, która zostanie zaprezentowana wraz z Nexusem 5.

Kiedy Google i LG pokażą nowy smartfon? Według nieoficjalnych informacji ma to nastąpić 14 października. Miejmy nadzieję, że plotki okażą się prawdą bo jest już najwyższa pora zarówno na nowego Andka, jak i kolejną generację Nexusa.

Źródło: GSMArena