Google Nexus – logo

Nexus 6 oraz Nexus 9 zadebiutują już w połowie października?

Chociaż za oknem atmosfera staje się coraz chłodniejsza, to na arenie mobilnej robi się coraz goręcej. W sieci pojawia się coraz więcej informacji na temat nowego smartfona i tabletu tworzonego pod patronatem Google – modelu Nexus 6 oraz Nexus 9. Według najnowszych plotek te dwa urządzenia mają zadebiutować już w połowie października.

Google Nexus - logo

Z niepotwierdzonych informacji wiemy już, że tablet Nexus 9 ma zostać wyprodukowany przez HTC (Google nie chce się podobno trzymać jednego producenta, aby dać szansę innym). Jeśli to się potwierdzi – Nexus 9 będzie pierwszym tabletem tajwańskiego producenta od czasu HTC Flyer, który to zadebiutował na początku 2011 roku. Nexus 9 ma być oparty o układ NVIDIA Tegra K1.

Jeśli chodzi o smartfon, producentem modelu Nexus 6 ma być Motorola. Warto dodać, że Motorola jest jednym z czołowych producentów androidowego sprzętu, który jeszcze nigdy nie stworzył żadnego urządzenia z serii Nexus. Do tej pory dla Google tablety i smartfony tworzli jedynie HTC, Samsung oraz LG.

Naturalnie fani systemu Google czekają także na oficjalny debiut Androida L, bo póki co ten OS został przedstawiony jedynie programistom podczas tegorocznego Google I/O. Jeśli wszystko się sprawdzi, to Android L w swojej finalnej wersji pojawi się wraz z Nexusem 9 oraz Nexusem 6 w dniu 15 lub 16 października. Mam nadzieję, że jeszcze przed premierą w sieci pojawią się jakieś nieoficjalne zdjęcia tego sprzętu, bo szczerze mówiąc – bardzo mnie te urządzenia intrygują.