Android 4.4 KitKat (KeyLimePie) – 7

Nexus 7 i Nexus 10 dostaną Android 4.4 KitKat już dzisiaj

Dobra wiadomość dla tych wszystkich osób, które zastanawiają się, kiedy Nexus 10 i Nexus 7 dostaną aktualizację do Androida 4.4 KitKat. Okazuje się, że Google wypuści stosowny upgrade już dzisiaj – jednak nie dla wszystkich wariantów tego sprzętu.

Android 4.4 KitKat

Informacja pochodzi z oficjalnego, twitterowego profilu systemu Android, więc jest w 100% pewna. Według niej na 4.4 KitKat może liczyć Nexus 10 oraz Nexus 7 (zarówno wersja z 2012 roku, jak i najnowsza, z 2013 roku). Google niestety nie zdradziło, kiedy aktualizację dostaną wszyscy użytkownicy.  Możemy być jednak pewni, że nie pojawi się ona od razu dla wszystkich, a stopniowo, kraj po kraju.

Niestety informacje nie są pomyślne dla osób, które posiadają Nexusa 4 lub Nexusa 7 w wersji z łącznością 3G/4G. Według Google aktualizacja dla tych modeli nie jest jeszcze gotowa, jednak powinna się pojawić „już wkrótce”. Szkoda tylko, że nie wiemy, czy owe „wkrótce” to kilka dni, czy może kilka miesięcy. Znając jednak Google, raczej nie potrwa to kilku miesięcy tylko góra kilka tygodni.

Mimo wszystko właścicielom tabletów Google w wersji z samym Wi-Fi radzę już teraz na bieżąco sprawdzać, czy upgrade się przypadkiem nie pojawił. Sam jestem ciekaw, czy KitKat dla starszych Nexusów będzie taki sam, jak ten dla Nexusa 5. Według wielu doniesień ma on być pozbawiony nowego Launchera, ale czy tak będzie faktycznie? Jeśli ktoś z Was dostanie nowy firmware, niech się nim koniecznie pochwali w komentarzu pod tekstem.

Źródło: Twitter (1, 2)


 • jasio

  Domnie dotarl 4.4.2 O_O serio :) tego sie niespodziewalem

  • http://smartfan.pl/ Noob

   Tak, już jest nowa wersja, ale przynosi naprawdę niewiele poprawek – zaraz pojawi się na ten temat u nas tekst :)

 • jasio

  Ha po prawie 3 tygodniach cisza jak makiem zasiadł n7 2012 co za bzdety z tym andkiem google wyprawia

 • wiek

  Mamy 14 – ty, g 20.10 i cisza…

 • wiek

  posiadam nexusa 7 (bez 3g) i czekam z niecierpliwością, jak coś to dam znać:)

  • http://smartfan.pl Noob

   Ok, oby szybko dotarł do Polski :)