NexusS

Nexus S i Motorola Xoom nie dostaną Android 4.2

Fatalna wiadomość dla właścicieli Nexusów S i tabletów Xoom – Google nie zaktualizuje Waszych urządzeń do najnowszego Androida, 4.2 Jelly Bean.

Nexus S

Informację podał jeden z głównych programistów Google, Jean-Baptiste Quéru. Czy taka decyzja Google dziwi? Szczerze mówiąc, można się było tego spodziewać. Nexus S w grudniu skończy dwa lata, natomiast Motorola Xoom taki wiek osiągnie w maju przyszłego roku. Nexus S swoją „karierę” rozpoczął z systemem Android 2.3 Gingerbread, natomiast tablet Xoom na rynek wszedł z Androidem w wersji 3.0 Honeycomb. Obydwa urządzenia przechodziły kolejno przez Ice Cream Sandwich, aby definitywnie skończyć na Androidzie w wersji 4.1.2 Jelly Bean.

Oczywiście wstrzymanie aktualizacji przez Google nie oznacza wcale, że urządzenia nie dostaną już nigdy żadnego upgrade. Do dyspozycji pozostaje m.in. CyanogenMod, który nadal będzie wspierać zarówno Xoom, jak i Nexus S. Wkrótce można się więc spodziewać nieoficjalnego, lecz w pełni funkcjonalnego systemu Android 4.2 dla tych urządzeń.

Źródło: Google, GSMArena