NexusS

Nexus S zawitał do Polski

Wspólne dzieło firm Google i Samsung trafiło wreszcie do Polski – lepiej późno, niż wcale.

Nexus S

Wcześniej smartfon był dostępny w Polsce, m.in. w sieci RTV Euro AGD, lecz w kosmicznej cenie 2499zł i bez polskiej lokalizacji. Teraz mamy do czynienia z oficjalną, polską dystrybucją tegoż smartfona.

Cena w porównaniu z ofertą wcześniej wspomnianego sklepu – spadła znacząco, oficjalna wersja kosztuje 1599zł. Nexus S jest brandowany marką Google i dość podobny do modelu Samsunga – Galaxy S. Zresztą – to przecież Samsung dostarczył cały sprzęt, a Google oprogramowanie.

Jakie zalety niesie ze sobą Nexus S? Przede wszystkim brak jakiegokolwiek oprogramowania producenta, nie znajdziemy w nim Samsungowego TouchWiza – a jedynie czysty i nieskazitelny Android w wersji 2.3 Gingerbread. Co ważne – na produkty Google wszelkie aktualizacje systemu Android ukazują się w pierwszej kolejności.

Szkoda tylko, że premiera w naszym kraju nastąpiła tak późno, kilka miesięcy po premierze światowej. W chwili obecnej zaczyna wychodzić wiele lepszych „zabawek” z dwurdzeniowymi procesorami. Nexus S może powalczyć z nimi ceną, która jest dość atrakcyjna – a powinna jeszcze bardziej spaść. Swoją drogą – teraz ceny modelu Nexus One powinny pójść ostro w dół.

Źródło: Samsung