Nexus X – benchmark AnTuTu

Nexus X – następca Nexusa 5 potwierdzony przez benchmark

Czy Nexus 5 doczeka się następcy? W sieci pojawiały się już doniesienia, że Google nie ma już zamiaru kontynuować serii smartfonów Nexus. Całe szczęście najnowsze plotki potwierdzają istnienie nowego Nexusa (modelu Nexus X) i zdradzają jego specyfikację.

Nexus X - benchmark AnTuTu

Niestety nie dysponuję linkami, które bezpośrednio odnosiłyby się do bazy danych AnTuTu, a jedynie zrzutami ekranu, prezentującymi specyfikację i wynik Nexusa X. Mam oczywiście świadomość, że takie zrzuty jest dość łatwo sfałszować, niniejszą plotę bierzcie więc z dużym przymrużeniem oka.

Jeśli jednak zrzuty ekranu z AnTuTu okażą się prawdą, to będzie to oznaczać, że następca Nexusa 5 zostanie wyposażony w chipset Qualcomm Snapdragon 805 APQ8084, z czterema rdzeniami o taktowaniu 2.7 GHz, grafikę Adreno 420 oraz 3 GB RAM i 32 GB pamięci na dane. Jako ekran ma tu z kolei być matryce, o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli (prawdopodobnie 5.2″). Z kolei kamerę ma stanowić 13 Mpix sensor.

Benchmark potwierdza także coś jeszcze, a mianowicie numer nowej wersji Androida. Jeśli przeciek się potwierdzi to Android L będzie oznaczony numerem 5.0.

Naturalnie AnTuTu przetestowało Nexusa X, wiemy więc, że ten smartfon uzyskał wynik 35430 punktów. Rezultat jak na tak mocną specyfikację nie jest zbyt dobry. Pamiętajmy jednak, że przetestowany tu sprzęt jest zapewne wersją przedprodukcyjną, a wariant, który trafi do sklepów – zostanie zapewne dużo lepiej zoptymalizowany.


 • Raf

  „Jeśli jednak zrzuty ekranu z AnTuTu okażą się prawdą, to będzie to oznaczać, że Nexus 5…” – chyba miało być następca nexus 5 albo po prostu nexus x :)

  • http://smartfan.pl/ Noob

   Pełna zgoda – dzięki za zwrócenie uwagi, poprawione :)

   • Marcel Jóźwiak

    No…kto wie czy nie będzie to Nexus 5 II (2014) 😛