samsung galaxy s i9000

Nie będzie ani Value Pack ani ICS dla Galaxy S

Samsung się rozmyślił – zarówno aktualizacja do Android 4.0, jak i Value Pack, nie będą dostępne na Galaxy S.

samsung galaxy s i9000

Posiadacze Samsunga Galaxy S czekający na aktualizację do ICS lub Value Pack – będą bardzo zawiedzeni. Koreański producent nieco ponad tydzień temu informował, że jeszcze raz przeanalizuje możliwość aktualizacji Galaxy S do Android 4.0. Po kilku dniach pojawiły się doniesienia, iż Samsung zamiast pełnego ICS – zaoferuje Value Pack (który według plotek miał być tak naprawdę Androidem 4.0 z okrojonymi dodatkami Samsunga).

Niestety, dzisiaj Samsung poinformował, iż Galaxy S nie dostanie nawet Value Pack. Samsung tłumaczy, że jest to spowodowane ograniczonymi parametrami sprzętowymi Galaxy S – które podobno nie „udźwigną ciężaru” ICS. Tłumaczenia koreańskiego producenta są moim zdaniem „wciskaniem kitu” – przecież prawie identyczny sprzętowo Nexus S jakoś mógł bez żadnych przeszkód otrzymać ICS, z którym radzi sobie świetnie.

Przyczyna niedostępności oficjalnego ICS dla Galaxy S leży chyba gdzie indziej – Samsung po prostu nie chce już więcej inwestować w ten „stary” smartfon. Zaprzestanie aktualizowania Galaxy S spowoduje spadek jego atrakcyjności – przez co wzrośnie sprzedaż nowszych i droższych modeli tego producenta (np. Galaxy S II). Sprawdza się więc w tym przypadku stare, dobre przysłowie – „jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze”.

Źródło: GSMArena