LG-swift-2X-0

Nie będzie Ice Cream Sandwich dla LG Swift 2X

Bardzo zła wiadomość dla posiadaczy LG Swift 2X – LG poinformowało, że nie planuje aktualizacji do Android 4.0 ICS dla tego smartfona.

LG Swift 2X

Jeden z posiadaczy LG Optimus 2X (czyli odpowiednika naszego Swift 2X) zapytał na oficjalnym profilu Facebook LG, czy smartfon otrzyma aktualizację do najnowszej wersji Androida – 4.0 Ice Cream Sandwich. Odpowiedź LG była dla wszystkich dość zaskakująca – nie będzie aktualizacji ICS dla Swift 2X.

Na LG od razu posypała się lawina komentarzy niezadowolonych właścicieli smartfonu LG. Nie ma się zresztą co temu dziwić, okazało się bowiem, że smartfon z dwurdzeniowym CPU, który swoją premierę miał niecały rok temu – już został zapomniany przez producenta.

Przypominam, że LG boryka się z kłopotami finansowymi – niestety zaprzestanie wypuszczania aktualizacji dla tak nowego modelu, na pewno nie zachęci do kupna przyszłych urządzeń LG. Firma musi zdecydowanie poprawić wsparcie dla swoich produktów, bez tego doścignięcie innych producentów na rynku smartfonów, będzie po prostu niemożliwe.

Źródło: LG, Pocketnow

Aktualizacja: Okazuje się, że sprawa ICS dla Swift 2X nie jest jeszcze do końca przesądzona. Na oficjalnym koncie Facebook LG napisało, że jednak ma zamiar zaktualizować 2X do Android ICS. Inne źródła podają, że LG dopiero bada i przymierza się do ICS dla 2X, miejmy nadzieję, że sprawa szybko się wyjaśni.